Elpex Wasa PU rullsuusad

269.00 325.00 

Väga stabiilsed ja mugavad klassikarullsuusad Rootsist. PU-ratastega.

Tootekood: 12100062 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Nendel rullsuuskadel on täpselt sama raam, mis tuntud Elpex Wasa mudelil, kuid täiesti uued roosad polüuretaanist (PU) rattad kummirataste asemel. PU rataste kiirus on sama mis kummiratastel nr 2 (keskmine kiirus). Rattad on sertifitseeritud kasutamiseks Rootsi populaarsel Alliansloppeti rullsuusamaratonil võrdväärsena kõikide teiste nr 2 kummiratastega. PU rattad on suurema kulumiskindlusega, parema juhitavuse, stabiilsuse ja haarduvusega, kuid jäikuse tõttu kehvema vibratsioonineelavusega. PU rattad veerevad sirgjooneliselt, ei uju ning on vahetult kontrollitavad. Kasutajad on tähele pannud, et kui ilm jaheneb, siis PU rataste kiirus kummiratastega võrreldes väheneb. Küll aga võib raskete sõitjate all PU ratas pisut paremini veereda kui kummiratas. Mida raskem on sõitja, seda parem on sõita üles- ja allamäge. Järgnevalt on välja toodud PU rataste omadused kummiratastega võrreldes:

PU ratas on
+ stabiilsem
+ parema juhitavusega
+ parema haarduvusega (sh märjal rajal)
+ suurema kulumiskindlusega
– kõvem, väiksema vibratsioonineelavusega
– raskem pidurdada

Väga stabiilsed rullsuusad klassikatehnikas suusatamiseks. Wasa sobib ideaalselt nii harrastajatele kui sportlastele, noortele ja vanadele. Kui Sa ei ole varem rullsuusatanud või soovid võimalikult stabiilseid rullsuuski, millel on lihtne tasakaalu hoida, siis see on õige valik. Wasa on kindla peale valik, ole Tartu maratoni esisaja sõitja või esimest korda suuskadel. See on üle maailma Elpexi kõige populaarsem klassikamudel, mille eelkäija arenduses lõid kaasa suusalegendid Gunde Svan ja Thomas Wassberg. Wasa on tõeliselt klassikaline rullsuusk, mis püsib tootmises juba 1980-ndatest. See on valmistatud Rootsis, arvestades põhjamaa kliima ja murdmaasuusatraditsioonidega.

Elpex Wasad on Eviko Suusarulli rullsuusasarja ametlikud klassikarullsuusad.

Raam on valmistatud alumiiniumist. See on just õige pikkuse (teljevahe 700 mm) ja elastsusega, et suusataja tunneks end kui lumel. Pikkus annab suusale sobiva kaalujaotuse, soosib õiget sõidutehnikat ja annab hea suusatunnetuse. Raami sulam teeb sõidu mugavaks ja vähendab teekatte konarlustest tulenevat vibratsiooni. Samas on see piisavalt tugev ja robustne, et asfaldi ja kividega kokku puutudes vastu pidada. Nevene kogemuse põhjal on see parimate karakteristikutega alumiiniumraam turul. Kui soovid veel mugavamat sõidukogemust, siis vaata komposiitraamidega mudeleid.

Rattad on polüuretaanist, kulumiskindlamad ja jäigemad kui kummirattad. Rattad on laiad (50 mm), tehes suuskadel püsimise väga lihtsaks. Ratastel on kerge tasakaalu hoida juba esimesest korrast ning need on stabiilsed ka vahelduvtõukelises sõiduviisis liikudes. Kõikides ratastes on hooldusvabad ilmastikukindlad kuullaagrid. Kummi haarduvus on hea ka märjal rajal, seega võib muretult suusatada kasvõi lausvihmas. Tagasiveeremistõkestitega ehk nö pidavad rattad on tehases paigutatud tagumisteks, kuid neid on soovi korral võimalik lihtsasti esimesteks ümber tõsta.

Kiirus. Wasa rullsuusad on saadaval kahes kiirusevariandis: keskmine (tähis nr 2) ja aeglane (tähis nr 3). Keskmine veeretakistus on võrreldav nö keskmise lumel libisemise kiirusega ning on parim valik harrastussuusatajatele. Aeglased rattad imiteerivad suusatamist märjal lumel ning sobivad treenimiseks parema füüsilise ettevalmistusega harrastajale või sportlasele. Tellides vali sobiv kiirus paremast menüüst.

Porikaitsed on kõikidel Elpexi rullsuuskadel standardvarustuses. Klassikamudelite tõenäoliselt parima disainiga porikaitsed katavad kogu ratta ja suunavad liigse vee pikalt väljaulatuvat kaart mööda eemale. Saapad ja riided püsivad puhtana ka loikudest läbi sõites.

Tehnilised andmed

Kaal: 2,0 kg / paar
Raam: alumiinium
Raami telgedevaheline kaugus: 700 mm
Raami laius: ca 38 mm
Raami kõrgus maapinnast: 22 mm
Sõitja kõrgus maapinnast: 42 mm
Rattad: kummi, 70 x 50 mm
Kiirus: keskmine (2) või aeglane (3)
Valmistajamaa: Rootsi

Lisainformatsioon

Kui soovid tellida rullsuuski koos porikaitsete või sidemetega, siis palun vali sobivad menüüst. Meie poolt pakutavad sidemed sobivad kõikidele tänapäevastele suusasaabastele (Alpina, Fischer, Rossignol, Madshus, Salomon Prolink jne). Kui sul on vanemad Salomon SNS-saapad, siis nendele meil sidemeid pakkuda ei ole. Kui suuski hakkavad kasutama mitmed sõitjad, kelle jalanumber erineb enam kui kolme numbri võrra, siis vali Prolink sidemed, millel on täispikkuses tallaplaat. Muul juhul on parem variant Rottefella Rollerski, mille kannaplaat reguleeritakse paika saapasuuruse järgi. Palun kirjuta selleks tellimisvormi Lisainformatsiooni lahtrisse oma jalanumber (mitme kasutaja puhul suurim jalanumber). Kui Sa ei tea, milliseid sidemeid soovid, siis anna ka sellest samas lahtris teada. Aitame leida sobivad. Meilt ostetud sidemete ja porikaitsete paigaldus on tasuta.

Rullsuuskade hooldus

Pärast sõitu puhasta rullsuusad lahtisest mustusest (tolm, liiv, pori). Kui oled sõitnud märjal teel, siis kuivata suusad paberi või riidetükiga pühkides. Jäta suusad üle öö toatemperatuurile seisma, et kogunenud niiskus eralduks. NB! Ära jäta märgi suuski jahedasse ja niiskesse kohta (auto pagasiruum, rõdu, külm kelder vms) pikemaks ajaks seisma. Kõikidel Nevene poolt müüdavatel rullsuuskadel on ilmastikukindlad hooldusvabad veerelaagrid. Neid ei ole vaja lahti võtta ega eraldi määrida. Kui laagrid hakkavad kõrisema, ei veere vabalt või on kinni kiilunud, siis tuleb need välja vahetada.

Lisainfo

Suusasidemed

ei soovi, NNN Rottefella Rollerski, NNN Prolink Pro, SNS Pilot Sport, NIS-plaadid