Postitatud Lisa kommentaar

Nevene vs IDT rullsuusad

Nevene Skate 100 versus IDT Skate rullsuusad

Nevene poes on väga suur valik rullsuuski. Tihti küsitakse, millist mudelit üks või teine suusataja endale valima peaks, ja meie vastame suurima hea meelega. Siin on vastus neile, kes kaaluvad, kas peaks valima Norra koondise sh ühe maailma parima suusataja Klaebo kasutuses olevad IDT rullsuusad või hoopis kodumaised Nevene omad ja mis neil üldse vahet on.

Nevene Skate 100 ja IDT Skate on meie kõige populaarsemad rullsuusamudelid uisutehnikale. Konstruktsioonilt on need väga sarnased: mõlemal on alumiiniumist raamid ja alumiiniumsüdamikel kummirattad. Rattad on samade mõõtudega (läbimõõt 100 mm, laius 24 mm) ja raamid samuti (pikkus rattatelgede vahel 62 cm), ka kiirus ja sõidutunnetus on sarnane (võrreldav keskmise lumel libisemise kiirusega). Üks konstruktsiooniline erinevus siiski on. Nimelt on IDT rattakinnituspoldid raami ülaserva viidud. See tähendab, et IDT raam on ca pool cm maale lähemal. Mida madalamal on raskuskese, seda stabiilsem sõiduvahend on ja seda lihtsam on sellel tasakaalu hoida. IDT raam on küll sirge, aga raami kõrgus maast on tegelikult sama nagu mõnel painutatud rattaharkidega mudelil, nt Marwel.

Kuigi väljanägemiselt ja mõõtudelt on tegemist sarnaste rullsuusamudelitega, erinevad Nevene ja IDT rullsuusad kasutatud materjalide ja detailide kvaliteeditaseme pooles. See määrab ka hinnaerinevuse. Norras valmistatud IDT-l on tugevamast sulamist raam, millele ei ole tootja ette näinud kaalupiirangut. Raamidel on tehases tehtud augud kõikvõimalike suusasidemete kinnitamiseks (Rottefella, Prolink, Salomon), mis garanteerivad õige ja täpse asendi. IDT ratastes kasutatakse tippkvaliteediga SKF kuullaagreid, mis on väga töökindlad ja pika elueaga. IDT-l on standardvarustuses vastupidavamad porikaitsed, mis on nii elastsed, et ei purune kukkumisel või äärekiviga kokkupõrkel. Porikaitsed on kinnitatud ülikergete plastneetidega, mis annavad komplektile kaalueelise: IDT porikaitsetega komplekt kaalub 1,59 kg, Nevene metallkruvidega kinnitatud porikaitsetega komplekt 1,73 kg.

Nevene rullsuusad seevastu on hinna-kvaliteedi suhtelt kõige paremad turul. Detailid valmistatakse üle Euroopa, laagrid Hiinas, aga komplekteerime neid siinsamas Eestis. Nevene rullsuusad on seetõttu soodsa hinnaga, kuid oluliselt paremad kui Vene või Hiina mudelid, sest neil on kasutusel väga kvaliteetsed rattad. Ratastel on pikk eluiga (1000+ km), hea haarduvus ja just õige suusatamise lähedane kiirus, mis võimaldab treenida talvise intensiivsusega. Samu rattaid kasutavad ka mitmed teised Euroopa rullsuusabrändid. Laagrid on soodsad, kuid täielikult suletud ja hooldusvabad. Raamide sulam on lihtsam kui IDT-l, kuid eriprofiiliga ja seni ei ole teada ühtegi purunemisjuhtumit.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mõlemad rullsuusamudelid on väärt kaalumist ja halba valikut teha ei saa. IDT tasub valida siis, kui

  • oluline on stabiilsus ja mugavam tasakaaluhoidmine (IDT raam on madalamal)
  • kaal on üle 90 kg (IDT raam on tugevam)
  • on soov maksimaalselt hea kvaliteediga varustuse järele (kõik detailid on tipptasemel)
  • sümpatiseerib Klaebo ja Norra koondis (treenivad IDT-ga)

Muul juhul tasub parima hinna-kvaliteedi suhte tõttu valida Nevene rullsuusad.

Kui soovid veel mõne mudeli võrdlust, tahaksid nõu või tekkis muid küsimusi, siis palun saada kiri ja saad vastuse!

Postitatud Lisa kommentaar

Uued KinetiXx rullsuusakindad

KinetiXx suvised spordikindad rullsuusatamiseks

Nevene poodi (ja e-poodi) on jõudnud uhiuued KinetiXx suvised spordikindad. Need on mõeldud eelkõige rullsuusatamiseks ja kepikõnniks, kuid sobivad ka matkale ja mujale, kus on käed mängus. Ka rattasõiduks, aga arvestama peab, et nendel kinnastel ei ole põrutust leevendavaid padjandeid. Kindad on nii mugavad, et need võib kätte unustada! Proovima saab neid tulla Nevene poodi Tartus.

Miks üldse suvel kindaid kasutada? Need aitavad vältida villide teket, tagavad kindla haarde ja juhivad niiskuse nahalt eemale, tehes sportimise mugavamaks ja ohutumaks.

Need äsja turule toodud mudelid on tuntud suusakinnaste tootja KinetiXx esimesed päris rullsuusakindad. Valikus on kolm mudelit: 1) Sam – võrkkangast pealisega ja sõrmeosadeta, 2) Sean – võrkkangast pealisega ja täielikult sõrmi kattev, 3) Sebo – üleni väga mugavast ja pehmest tekstiilist ja sõrmi kattev (kahes värvitoonis). Sam ja Sean lasevad väga hästi õhku läbi ja on ideaalsed soojadeks suvepäevadeks. Neid võiks soovitada +10 kraadist soojemate ilmadega ehk nende ilmadega, kui nagunii paljakäsi käiakse. Sean on ka igati nutikõlbulik – sellega saab telefoni ekraani käsitseda. Sebo on küll õhuke, aga tihedamast kangast ja sobib seetõttu ka jahedama ilmaga kasutamiseks. Need kindad võiksid hästi sobida paarist plusskraadist kuni +18-ni. Sebod on ülimugavad, senised proovijad on öelnud, et kõige mugavamad kindad üldse. Nevene valikus on veel ka mudel Louis, mis sobilik ka rattasõiduks. Louis’il on fikseerimiseks takjakinnitus, teised mudelid on ilma. Louis võiks sobida hästi neile, kel laiem käsi, sest seda mudelit on kõige lihtsam kätte panna.

Kinnastega on võimalik tutvuma tulla Nevene Tartu poodi aadressil F. Tuglase 14 (E-R kl 11-18).

Postitatud Lisa kommentaar

Rex määrdesoovitus: Haanja Suusa100 ja EMV Mõedakul

Rex Nevene määrdesoovitus

Laupäeval, 19. märtsil 2022 sõidetakse üle pika aja legendaarset Haanja Suusa100-t. Samal päeval on Mõedakul Eesti meistrivõistluste teatesõidud ja pühapäeval pikad distantsid. Lisaks on suurepärast kevadist talveilma nautimas suur hulk suusasõpru üle Eesti. Siin on Rex määrdesoovitus.

Temperatuur Haanjas: öösel -2, sõidu ajal +2…+5
Temperatuur Mõedakul: öösel 0…+1, laupäeval kuni +5, pühapäeval kuni +8
Ilm: vahelduv pilvisus
Rada: vana sulav lumi

FLUORIMÄÄRDED

FLUORIVABAD MÄÄRDED

SOODSAD ALTERNATIIVID RAHVASUUSATAJATELE

Harrastussuusatajad, kes ei sõida tulemuse pärast, võivad suuskade ettevalmistamiseks valida nt Rex LF Roosa parafiini – see on väga kulumiskindel määre vanale lumele (nipp: sikelda see soojalt maha, harjata võid jahtunult). Märja pehme lume peal on hea valik LF Kollane.

PIDAMINE

Kanna kliister karestatud pidamisalale. Enne karestamist veendu, et pidamisala on õigesti määratud ja vastab kaalule. Karesta pidamisala liivapaberiga, mille karedus on 120. Kliistrit määritakse mõlemast pidamisalaotsast ca 1-5 cm lühemalt (oleneb suusast!). Kliistrikihi paksus tuleb sättida vastavalt suusa paindele!

Head libisemist ja pidamist!

Postitatud Lisa kommentaar

Kästle suuskade ettetellimine järgmiseks talveks

Kästle suuskade ettetellimine järgmiseks talveks 2022

Nevene OÜ korraldab 2022-2023 hooaja Kästle murdmaasuuskade ettetellimise. See on hea võimalus saada endale just sellised suusad nagu vaja ja väga hea hinnaga. Suuski saab tellida kuni 17. märtsini 2022.

Uus kataloog ja hinnad

Info Kästle ja suuskade kohta on uues 2022-2023 eestikeelses kataloogis (PDF, 16 MB). Lae alla ka tellimisleht koos hindadega (Exceli fail). Lisainfo saamiseks palun võta ühendust.

Uudised järgmiseks talveks

Järgmisel talvel tuleb Kästle välja uuendatud RX10 võistlussuuskade seeriaga. RX10 on tippmudeli RX10 2.0 soodsam ja pisut lihtsam versioon, nö väiksem vend või võistlussuusk rahvale. See on hea valik neile, kes tahavad maksimaalselt head libisemist, kuid ei pea oluliseks, kui suusk 10-15 grammi rohkem kaalub. Konstruktsioonivorm ja põhi on samad nagu tippmudelil, kuid laminaadikihid sisaldavad vähem süsinikkiudu.

Täiesti uued on ka noorte võistlussuusad RX10 2.0 Junior. Saadaval on uisumudel, määritav klassikamudel ja skin-versioon. Tegemist on kergete ja maksimaalselt hästi libisevate suuskadega, mille konstruktsioonis on kasutatud samu materjale nagu täiskasvanute tippsuuskadel. Väikest kasvu täiskasvanud võivad kaaluda samuti noortemudeli soetamist, kui pikkus ja kaal klapivad, lisaks on hind oluliselt soodsam kui põhimudelil.

Järgmine uuendus puudutab skin- ehk karvaribadega varustatud suuski. Nimelt on valikusse lisandunud Kästle RX10 2.0 tippmudeli skin-versioon. Hea uudis neile, kes tahavad kõige kergemaid ja parima libisemisega suuski, kuid pidamismäärdega tegeleda ei soovi. Võistlussuuskadel on ka täiesti uued kitseneva kujuga karvaribad, mis teevad suusad oluliselt kiiremaks, kuna kurvides ja rajavahetustel ei käi karvaribad enam endises ulatuses vastu lund.

Ettetellimise tingimused

Ettetellimused (kas vabas vormis või lisades täidetud tellimislehe) palun saata hiljemalt neljapäeval, 17. märtsil 2022 Nevene e-posti aadressile. Tellimuse tagamiseks tuleb ette tasuda 10% ostuhinnast esitatud arve alusel hiljemalt 20. märtsil 2022. Ülejäänud 90% hinnast tuleb tasuda sügisel toodete kättesaamisel. Tellimusest loobumisel pärast 20.03.2022 ettemaksu ei tagastata.

Eelmisel kevadel ette tellitud suusad saime suures osas tellijatele üle anda detsembrikuus, kuigi lootsime seda teha oktoobris. Hilinemise põhjuseks oli üleilmne tooraine- ja tarnekriis, mis mõjutab ka sporditarvete tootjaid. Kriis kestab edasi, mistõttu võib hilinemisi ette tulla ka uue talve eel. Sellegipoolest loodame suusad tellijatele üle anda 2022. aastanumbri sees. Kui see ei õnnestu, siis on tellijal õigus tellimusest taganeda ja maksame ettemaksu tagasi.

Kohesed sooduspakkumised

Vaata kindlasti ka meie e-poodi, kus on veel järel korralik valik suuski talvelõpuhindadega. Ehk leiad sobivad suusad kohe ja eriti soodsalt! Valikus on nii uisusuusad kui klassikasuusad alustajatele, harrastajatele kui võistlejatele. Saada oma pikkus ja kaal ning vaatame, kas leiame sobiva suusapaari.

Mis on Kästle?

Kästle on kõrgel tasemel Austria suusabränd, mis loodi 1924. aastal ja millega on aastate jooksul võidetud 132 olümpia- ja maailmakarika medalit. Kästle murdmaasuusad olid maailma absoluutses tipus 1970-1980-ndatel aastatel. Pärast mõningast eemalolekut alustati hiljuti taas mäe- ja murdmaasuuskade tootmisega. Esimesed uue põlvkonna murdmaasuusad valmistati 2019. aastal Kästle oma uues tehases. Viimased kolm aastat on olnud tormilise
arenguga: Kästle on juba debüteerinud MK-sarjas, MM-il ja olümpiamängudel. Nende suuskadega võisteldakse pikamaasuusatamise profitiimides kõrgeimal tasemel.

Eestis on sõidetud uute Kästle suuskadega kaks talve. Suusatestid igasugustes ilma- ja lumeoludes on näidanud, et Kästle on väga hea libisemise ja juhitavusega ning sobib suurepäraselt tippkonkurentsis võistlemiseks. 2022. aasta talvel on Eesti noorsportlased võitnud Kästle suuskadel FIS-i võistluse Soomes, mitu Eesti meistritiitlit, 10 esikohta Alexela noorte suusasarjas, 7. koha Põhjamaade noorte MV-del Norras jne. Täna sõidab Kästle suuskadel tiheda konkurentsiga mäesuusatamise MK-sarjas ka Eesti parim Tormis Laine.

Kästle suuski arendavad oma ala tippspetsialistid, kes on valinud ja hooldanud suuski mitmele endisele maailma parimale suusatajale. Eesmärk on selge: viia Kästle tagasi maailma absoluutsesse tippu. Selle nimel töötatakse iga päev aastaringselt.