V2 XLK900 rullsuusad

265.00 310.00 

Väga hea juhitavusega komposiit-rullsuusad klassikatehnikale. USA-st.

Tootekood: V2-XLK900 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Lumelähedast sõidutunnetust pakkuvad rullsuusad klassikatehnikas suusatamiseks. Nendel on väga hea vibratsioonisummutusega komposiitraamid, millel on mugavam suusatada kui alumiiniumraamidel. Rattad ja mõõdud on samad mis XLA900 versioonil. XLK900 on ühed parimad rullsuusad, millel on treeninud enamus Põhja-Ameerika murdmaakoondiste liikmeid, sh Kris Freeman, 4-kordne olümpialane ja 17-kordne USA meister. Nevene soovitab V2 rullsuuski hea tasakaalutunnetusega suusatajatele, kes treenivad valdavalt sileda kattega teedel. Need suusad alluvad täielikult suusatajale, ei uju ja sõidavad sinna, kuhu neid juhitakse. V2 mudeli eelisteks teiste ees on väga hea juhitavus (eriti allamäge), kergus ja rataste suur kulumiskindlus.

Miks eelistada XLK komposiitraami? See on parem kui puit, parem kui alumiinium, parem kui süsinikkiud puit- või vahtsisuga. XLK on tehtud kuuest erinevast materjalist, mis summutavad vibratsiooni ja peavad koormusele väga hästi vastu. Kerget sisu ümbritseb mitmekihilisest kevlarist karkass, mis on omakorda kaetud UV-kindla polümeeriga. Erisuunalisi tugevdavaid kiudusid hoiab koos tavapärasest kolm korda tugevam epoksiidliim. Integreeritud porikaitsetega rattahargid on valmistatud tugevaimast Du Pont polümeerist, mis on süsinikkiuga armeeritud. Need hargid neelavad oluliselt paremini põrutusi ega ”väsi” nagu alumiinium. Kõikide nende tehniliste lahenduste tulemusena on XLK raam vibratsiooni summutav, kuid samas kerge, kiiresti reageeriv ja vahetu tunnetusega. XLK ei ole tuim ega vetruv, vaid täpne ja ergas. See on pikkusega, mis aitab kaasa õige sõidutehnika kasutamisele.

Rullsuusapaar kaalub vaid 1,84 kg ja sobib kuni 86 kg kaaluvale suusatajale. Pidavad rattad on ees, aidates kaasa õige tõuketehnika rakendamisele ning hoides suusad saapaninast balansis.

Suuski toodetakse eri veeretakistusega, saadaval on keskmise ja aeglase kiirusega variandid. Mudel 920 on aeglane versioon, mida kasutavad sportlased; 930 on soovituslik mudel harrastussuusatajale. 920 on võrreldav värskel lumel suusatamise kiirusega, 930 pressitud lumel sõitmise kiirusega. Tellides vali sobiv kiirus menüüst.

Kaalupiirang: 88 kg
Telgede vahe: 708 mm
Kaal: 1840 g / paar
Kõrgus maapinnast: 31 mm
Ratta läbimõõt: 70 mm
Ratta laius: 41 mm
Ratta materjal: väga kulumiskindel kummi kõvadusega 82 ShA.
Poldid: 7075T6 alumiinium 6X1X55 mm ja 12-9 standardi teras 6X1X65 mm
Porikaitsed: on olemas, integreeritud rattaharkide külge
Valmistajamaa: USA

Nevene rullsuusatesti kokkuvõte

Raam raputab vähem kui alumiiniumist analoogid, kuid eeldab väikeste rataste tõttu siiski siledat asfalti nagu enamik tänapäevaseid rullsuuski. Parem vibratsioonineelavus tuleb enam esile pärast mõningaid kilomeetreid sõitu, kui alumiiniumraamile üle minnes erinevus jalgades kohe tunda annab. XLK on särtsas ja vahetu, raam aitab tõukele kaasa, reageerib kiiresti ja mõjub erksana sõltumata tempovahetustest. Raamis on elastsus, kuid mitte liialt. XLK justkui ühendab alumiinium- ja komposiitraamide parimad omadused ning on paljude mõjurite optimumiks. V2 klassikarattad on ümara profiiliga, mille plussiks on suurepärane juhitavus nii allamäge kui kurvides, parem hoiak külgkaldega teedel, kuid miinuseks kehvem stabiilsus vahelduvtõukelises sõiduviisis, mistõttu ei ole see mudel parim valik algajale suusatajale. 920 tähistab standardist (930) aeglasemat kiirust, mis on nt Elpexi nr 2 ratastest pisut aeglasem, kuid kindlasti ladusama veeremisega kui nr 3 rattad. V2 suusad tervikuna on käitumuslikult väga sarnased lumesuuskadele. Esiteks need on väga kerged ja ei tundu manööverdades kohmakana. Teiseks on ratta laius lumesuusa laiusele sarnane, mis avaldab positiivset mõju kurve võttes. Kolmandaks on raam piisava pikkusega ja pidavad rattad paigutatud ette. Viimane asjaolu ei ole oluline mitte ainult suusa realistliku pidamise imiteerimisel, vaid teeb suusanina raskemaks, võimaldades suusasidemed tasakaalupunkti või sellest tahapoole monteerida. See jällegi vähendab pendliefekti (suusa ebaloomulikku kiikumist jalas tõukejärgselt), hoiab suusanina ”jäljes” ning parandab omakorda nö päris-suusa tunnetust. Ja kõige tähtsam kõige lõppu, tõuked tunduvad justkui lumel toimuvat, nendes on nii elastsus kui kiire ja vahetu jõu ülekandmine. Nevene soovitab V2 rullsuuski sportlasele ja suusaharrastajale, kes muuhulgas treenib heade talviste tulemuste nimel, tunneb end sõidutehniliselt kindlalt ja soovib aeg-ajalt teha ka intensiivsemaid treeninguid.

Lisainfo

Suusasidemed

ei soovi, NNN Rottefella Rollerski, NNN Prolink Pro, SNS Pilot Sport, NIS-plaadid