Allahindlus!

LEKI Makalu Lite AS matkakepid, 100-135 cm

108.00 

LEKI legendaarsete matkakeppide kergem ja kompaktsem versioon, millel on lisaks löögisummutus.

Tootekood: 65221801 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Makalu on LEKI matkakeppide seas üks kõige populaarsemaid mudeleid. Makalu Lite AS on nende legendaarsete keppide kergem ja kompaktsem versioon, millel on kepiotstes lisaks põrutust leevendav süsteem. Vali see mudel, kui soovid kõrgema taseme keppe, millel kõik kaasaegsed komponendid, kuid mis oleks kergem ja võtaks pisut vähem ruumi kui traditsioonilised matkakepid.

Makalu Lite AS kaalub vaid 258 grammi võrreldes põhimudeli 274 grammiga ning pikkus kokkupanduna on vaid 67 cm (4 cm vähem kui Makalu põhimudel). Väiksem kaal tuleb 2 mm väiksema läbimõõduga torudest, mis on kolme segmendi peale omakorda 10 cm lühemad. Seega on need kepid reguleeritavad pikkusevahemikus 100-135 cm, sobides kasutajatele pikkusega kuni 190 cm, nii meestele kui naistele. Pikkuse reguleerimine on kiire ja lihtne: ava link, nihuta torud uude asendisse ja sulge link. See võimaldab keppe jooksvalt rajatingimustele kohandada.

Nendel keppidel on uuenduslik põrutust leevendav süsteem, mis summutab lööke ja vibratsiooni, mis kepi kõvale aluspinnale asetamisest tekib (vt videot). Efekti andev elastomeer on osa kepiotste konstruktsioonist. Tübingeni ülikooli uurimuse järgi vähendab see süsteem löögijõudu 40%, leevendades niiviisi koormust lihaskonnale, liigestele ja kõõlustele.

Uus Aergon Air käepide on täielikult ümberdisainitud, pidades silmas mugavust ja kontrolli. Käepideme eriline õõnes konstruktsioon on väga kerge, kuid samas suurte toetuspindadega, mis on tehtud käe anatoomiat järgides. Aergon Air’i kummeeritud tagaosa pakub maksimaalselt haarduvust ja kontrolli allamäge liikumisel. Ettepoole suunatud kaldenurk on randmesõbralik, mille tulemuseks on optimaalne juhitavus ja kontroll kepi asendi üle. See omakorda suurendab oluliselt ohutust. Sellel mudelil on robustne kepiots koos teemantitugevuses teravikuga, mis sobib igale rajale. Kepid on valmistatud tipptasemel alumiiniumisulamist, mis on ühtaegu kerge ja tugev.

Tehnilised andmed

Tegevus: matkamine, trekking
Vanusegrupp: täiskasvanud, nii meestele kui naistele
Pikkus: pidevalt reguleeritav vahemikus 100-135 cm
Pikkus kokkupakituna: 67 cm
Kaal: 258 g
Torusegmentide läbimõõdud: 16/14/12 mm
Käepide: Aergon Air
Käerihm: Lock Security Strap Skin 4.0
Käepideme pikendus: ühekomponentne pehme vaht
Torumaterjal: tugevdatud kergalumiinium HTS 6.5
Torude lukustussüsteem: Speed Lock 2 Plus, linkidega
Rõngad: Trekking 2.0
Kepiots: DSS Tip, põrutust leevendav.

Keppide pikkus

LEKI keppide pikkused on antud käepideme tipust teraviku tipuni. Sobiva matkakeppide pikkuse saab leida, korrutades oma pikkuse 0,7-ga. Hoogsamalt liikujad võivad valida pikema mõõdu ja rahulikumad kõndijad lühema. Lühemate keppidega on kergem tõusudel liikuda. Reguleeritava pikkusega keppidel saab alati valida täpselt sobivaima pikkuse ja seda vajadusel matkaajal muuta. Silma järgi mõõtes on õige pikkus selline, kui keppi käes hoides jääb käsi küünarliigesest 90-kraadise ehk täisnurga alla.

LEKI

Saksa ettevõte LEKI on maailma tuntuim ja suurim spordikeppide valmistaja. Nende tootevalikusse kuuluvad kepid mäe- ja murdmaasuusatamiseks, rullsuusatamiseks ja suusamatkadeks, matkakepid, käimiskepid, jooksukepid. LEKI keppe kasutavad maailma parimad mäe- ja murdmaasuusatajad, mägiultrajooksjad ja professionaalsed matkajad. Tooteid iseloomustab kõrgeim kvaliteet, kasutajamugavus ja innovatiivsus. Kõik LEKI kepid on valmistatud Euroopas!