Rex NFX 41 Roosa/Roheline pulber, 20 g

Original price was: 88.90 €.Current price is: 71.12 €.

Fluorivaba võistluspulber maksimaalse kiiruse jaoks. Vana või kulutav lumi, +10…-20°C.

Tootekood: RX4708 Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Fluorivaba võistluspulber spetsiaalselt vanale teralisele lumele, ka kunstlumele igasuguse temperatuuri juures. Seda tuleb kasutada ka suure külmaga, kui sinised määrded pole enam piisavalt kulumiskindlad: -8…-20°C. Pulber sisaldab UHW-d ehk eriti kõvasid ja kulumiskindlaid määrdeosakesi, mis tagavad kestvuse ja tõrjuvad mustust. Erinevalt nt SISU pulbritest, milles on ka UHW lisand, sisaldab NFX41 pulber ka märjale lumele mõeldud aineid. Sulamispunkt 140°C, määrderaua soovituslik temperatuur vähemalt 180°C (loe kasutusjuhendit allpool). Ühes purgis on 20 grammi, millest jagub kuni 8 suusapaarile.

Mis on Rex NFX?

Lühidalt, revolutsioonilised NFX pulbrid on kõige kiiremad fluorivabad suusamäärded. NFX tähistab Rexi fluorivabu võistluspulbreid, mis on välja töötatud koostöös maailma parimate suusakoondistega maksimaalselt hea libisemise saavutamiseks. Fluoriühendite asemel kasutatakse neis mikroniseeritud Rex Power Polymer ainesegusid. Iga NFX toode sisaldab oludele kohandatud hüdrofoobseid lisandeid ja N-Kinetic nano-osakesi, mida saab segada ning kasutada ainult pulbrilises vormis. Need segud moodustavad suusale kantuna tugeva maatriksi. NFX on pidevalt libisemistestide tipus ja seetõttu jõudnud 23/24 hooajal juba korduvalt mitme rahvuskoondise kasutuses poodiumile.

Võistlusmäärimine NFX pulbritega

Alusta iga määrimist Rex NF SISU alusparafiini või tavalise Rexi sinise parafiiniga. Selline krunt haakub hästi suusapõhjaga ja parandab järgmiste kihtide kulumiskindlust. Järgmisena kasuta oludele vastavat võistlusparafiini NF-seeriast. Viimaks kata see samadele tingimustele mõeldud NFX võistluspulbriga. Kui määrid suusamaratonideks või muudeks pikkadeks distantsideks, siis võib NF-parafiini ära jätta ja NF SISU alusparafiini kohe katta NFX 00 SISU pulbriga – universaalse valgega või uuele lumele mõeldud mustaga. Parimate tulemuste jaoks kasuta kõikide NFX pulbrite pealekandmiseks maksimaalselt kuuma määrderauda (180-220°C), mis siis, et sulamispunkt on oluliselt madalam. Pulbrit saab siiski kasutada ka sulamispunktilähedase temperatuuriga. Kanna pulber suusapõhjale, kuumuta see ettevaatlikult sisse, lase jahtuda (v.a. SISU ja NFX41), kaabi üleliigne maha ja harja põhjalikult jäiga nailonharjaga. SISU ja NFX41 pulbrid (ja ka NF31 parafiin) kaabi maha soojana. Ettevaatust, et suusapõhju kuumusega ei kahjustaks! NFX pulbrid ei sisalda tervisele või keskkonnale ohtlikke aineid, kuid tolmu sissehingamise vältimiseks on soovitatav kasutada FFP3-taseme maski. Ühes purgis on ca 20 grammi pulbrit, millest jätkub kuni 8 paari määrimiseks.

Kas NFX või NFX 00 SISU?

NFX pulbreid on kahesuguseid: tuttavate numbrikoodide-värvidega tooted ja uued SISU pulbrid, mida on kaks – valge ja must. Millal mida eelistada? Valik oleneb sellest, kas olulisem on kohene maksimaalne kiirus või libisemise säilimine maksimaalselt pikka aega. Lühematel distantsidel on tavalised NFX-id reeglina kiiremad. Pikemate distantside teisel poolel on NFX 00 SISU-ga määritud suusad libedamad, sest pulbritel on suurem kulumiskindlus. Täheldatud on sedagi, et külmades tingimustes on NFX 00 SISU pulbrid olnud reeglina kiiremad, kuid soojemates oludes jällegi tavalistest NFX-idest aeglasemad. Siiski, kui soojema ilmaga on lumi eriti kulutav või määrdunud, siis võib SISU pulber parem valik olla. Kui sõita ainult maratone, siis on SISU pulber väga mõistlik valik – lihtne valida, universaalne, efekt kestab kaua.

Ühikuhind: 4450.00 eurot / kg.