Red Creek struktuuriraud – kaldus -5/-10

Original price was: 85.95 €.Current price is: 77.36 €.

Kaldus muster uuele lumele külmemapoolsetel ilmadel.

Tootekood: RC086 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Kasuta temperatuuridel -5°C kuni -10°C uuel või peeneteraliselt lumel. Vali see raud, kui 0/-6 jaoks on juba liialt külm. Sobib kuivale ja külmale lumele, ka tuisklumele. Parimad tulemused saadakse sileda lihviga suuskadel. Kunstlume jaoks kombineeritakse kerge lineaarse mustriga keskosast tahapoole.

Red Creek struktuuriraudu kasutatakse murdmaasuusapõhjadele käsitsi struktuuri tekitamiseks. Põhjale loodud struktuur parandab suuskade libisemist ja suusatunnetust. Murdmaasuusatamise Maailmakarika sarjas ja teistel maailmatasemel võistlustel kasutatakse kivilihvitud suuskadel käsitsi tehtud struktuure suuremal osal kordadest. Struktuurirauad on väga efektiivseks ja kiireks abivahendiks suuskade teatud oludele kohandamiseks, sõltumata nende algsest põhjastruktuurist. Suuski ümberlihvimata on võimalik olemasolevat põhjastruktuuri ajutiselt muuta, et teha suusad oluliselt kiiremaks ja/või parandada nende juhitavust.

Red Creek struktuuriraudu on kokku neliteist ning nende hulgas on nii universaalsemaid kui ka spetsiifilistele tingimustele mõelduid. Kõiki raudu võib kasutada kombinatsioonides. Iga raua raam on paksust terasest, et tagada tööriista kestvus ja täpsus. Raua juhtrattad toetuvad suusapõhju kahjustamata murdmaasuusa kantidele. Suusapõhjale toetub vaid struktuuri loov silinder, mis on tugevalt ja täpselt raamile fikseeritud. Red Creek struktuurirauad on kõige vastupidavamad, täpsemad, kvaliteetsemad ja enim testitud maailmas. Seetõttu on Red Creek professionaalsete suusahooldetiimide valik.

Mida soojemad ja niiskemad on olud, seda jämedam ja sügavam peab olema põhjamuster. Käsistruktuure luuakse ka külmadeks tingimusteks, kuid sellisel juhul peavad suusad olema ka kivilihvitud külmale ilmale (peen pealispindne struktuur). Vastasel juhul ei ole suuskade libisemine kunagi hea. Alusta struktuuriraudade proovimist soovitatavalt hästi lihvitud suusapõhjaga, millel on peenem muster. Käsistruktuure tehakse suuskadele, mis on eelnevalt määritud ja puhtaks harjatud. Tavaliselt tõmmatakse struktuurirauda suusa ninast tahapoole. Kasuta rauda nooltega näidatud suunas, avaldades samal ajal struktuurisilindrile survet. Niiskematele tingimustele tee sügavam struktuur, vajutades rauda tugevamini vastu suusapõhja. Pressimise järgselt poleeri suusapõhju peeneharjaselise nailonharjaga, eelistatavalt rotoharjaga.

Ära tee struktuure suusa pidamisalale! Käsitsi tehtud struktuur kaob suusapõhjalt järgmise määrimise käigus. Puhasta struktuuriraua silindrit parafiinist või fluorilisandite jääkidest Red Creek peeneharjaselise terasharjaga (ainult käsiharjaga) või kasutades määrde-eemaldusvedelikku. Struktuurisilindrit, mis on tehtud roostevabast terasest, tuleb käsitleda ettevaatlikult, et selle peen struktuur ei saaks kahjustatud. Hoia töövahendit kuivas kohas.