Red Creek roto-terashari

Original price was: 110.95 €.Current price is: 99.86 €.

Väga efektiivne rotohari suusapõhja struktuuri määrimiseelseks puhastamiseks.

Tootekood: RC142 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Rotohari suusapõhja struktuuri puhastamiseks ja avamiseks. Eemaldab mikrokarvu. Efektiivsem kui messinghari. Kasutatakse määrimiseelseks suusapõhja puhastamiseks, võistlusmäärimisel ka pärast pruuni harja, et struktuur enne poleerimist välja tuua. Harjamisel ära ületa 2000 pööret minutis! Vali juurde standardne Red Creek käepide 100 mm harjale või, kui kasutad korraga kahte 100 mm harja, siis 200 mm varrega käepide.

Red Creek pakub harrastajatele ja eliitsuusatajatele täielikku süsteemi kõikvõimalike lumel libisevate pindade harjamiseks ja poleerimiseks nii murdmaa- ja mäesuuskadel, hüppesuuskadel kui ka lumelaudadel. Kõiki Red Creek rotoharju kasutatakse koos Red Creek käepidemega, millel on kaitsekate. Hari kasutab energiaallikana elektritrelli, mis peaks soovitavalt olema kiirkinnitusega ning võimaldama harja pöörlemiskiirust reguleerida vahemikus 2000-4000 pööret minutis, metallharjade puhul 1000-2000 pööret. NB! Ära kunagi suru harja vastu töödeldavat pinda. Kasuta harjamisel trelli enda raskust! See on vajalik selleks, et vältida hõõrdumisest tulenevat liigset kuumust ja harjaste paindumist.

Määrimine treenimiseks ja harjutamiseks: määri ilmale vastava parafiiniga suusapõhju, mis eelnevalt puhastatud ja ettevalmistatud. Kaabi üleliigne parafiin ja harja jahtunud suuski jäiga pruuni harjaga ning lõpeta nailonharjaga. Kasuta trelli maksimumkiirust, kuid ära suru trelli vastu suuska! Võid ka hõõruda fluoriparafiini suusapõhjale ja seejärel soojendada seda rotokorgiga. Töötle põhja ettevaatlikult edasi-tagasi ning lisa lõpus kiirust, et panna parafiin sulama. Ainult rotokorki kasutades võib rakendada trellile mõningast survet. Lõpeta määrimine eelpool kirjeldatud harjadega.

Võistlussuuskade ettevalmistus: soovitame kõikide uute võistlussuuskade kivilihvimist ja sobiva põhjastruktuuri loomist. Kui lased suusad kivilihvida ja teed seejärel koheselt põhjatöötluse, siis püsivad suusapõhjad värskena ja heas seisukorras pikka aega. Soovitav on kasutada Rex suusapõhjaõli nii enne kui pärast lihvimist. Kõik suusapõhjad muutuvad reeglina pärast lihvimist kiiremaks. Kuumuta suusapõhjale parafiini, nt Rex Sinist (-1…-10°C). Sikelda ja harja siis, kui suusk on maha jahtunud. Harja jäiga pruuni harjaga üleliigne parafiin põhjastruktuurist välja, seejärel kasuta õrnalt peeneharjaselist terasharja või messingharja ning lõpuks poleeri põhjad meelepärase nailonharjaga. Metallharju kasutades ära kasuta trelli maksimumkiirust, piirdu 1000-2000 pöördega minutis. Harjamise tulemusena tasandatakse väiksed defektid ja nn mikrokarvad ning suusapõhi muutub siledamaks. Töö kiirendamiseks ja mugavamaks muutmiseks võib kaks standardset 100 mm rotoharja panna kokku Red Creek topeltkäepideme otsa. Murdmaasuuskade puhul on ideaalseks lahenduseks 140 mm kombiharjad, mis on kerged, kompaktsed ja käepärased. Pruun/valge kombihari on murdmaasuuskade põhjatöötluseks optimaalseim, paljudele määrdemeistritele meeldib pruun/teras.

Määrimine võistlusteks: alusta määrderauaga parafiini sulatamisest. Sikelda ja harja jahtunud suuski jäiga pruuni harjaga ja võimalusel peeneharjaselise messing- või terasharjaga (kas käsi- või rotohari). Lõpeta, poleerides peeneharjaselise nailonharjaga. Korda eelnevat iga parafiinikihi jaoks. Kui kasutad parafiini peal fluoriklotsi vms, siis ei ole vaja kohe suusapõhju nailonharjaga poleerida. Fluoriklotside, -pulbrite, -parafiinide sissetöötlemiseks on mõeldud rotokork. Fluorilisandid kinnituvad paremini põhjale läbi kuumuse, mis tuleneb korgi mehaanilisest hõõrumisest vastu suusapõhja. See suurendab oluliselt määrde kulumiskindlust. Immuta uut rotokorki enne kasutamist fluoriparafiiniga. Hoia parafiinitükki rotokorgi vastas, lastes sellel samaaegselt pöörelda. Alternatiivina kuumuta fluoriparafiini suusapõhjale, jäta see sikeldamata ja töötle parafiinitatud pinda rotokorgiga edasi-tagasi nii, et see täituks fluoriparafiiniga.

Fluorilisandite kasutamine korgi abil: hõõru suusapõhjale fluoriklotsi, kanna peale fluorivedelikku või -pulbrit. Aja see rotokorgi abil ühtlaselt laiali, seejärel suurenda kiirust, et määre sulaks. Suusapõhi ei tohi minna kuumaks, vaid keskmiselt soojaks! Seejärel harja jahtunud põhju jäiga pruuni harjaga ja poleeri lõpetuseks peeneharjaselise nailonharjaga. Hooldemehed kasutavad tihti enne lõplikku poleerimist väga peenikeste harjastega metallharju (teras- või messingharjad, käsi- või roto) selleks, et põhjastruktuur pääseks paremini esile. Harja, kuni põhjast ei tule enam peenikest määrdetolmu.

Nõuanne: saavutad alati parima tulemuse, kui harjad suuski, mis on täielikult maha jahtunud! Ära suru harja kõvasti vastu suusapõhju, vaid lase harjastel oma tööd teha. Kui harjased on lössis, laiali vajunud, kulunud või püsivalt määrdunud, siis vaheta hari välja. Parima tulemuse saab vaid heas korras töövahenditega.