Allahindlus!

Zandstra Ving Upp 7125 teritusrakis matkauiskudele

71.10 

Spetsiaalne rakis matkauiskude teritamiseks. Igale uisumudelile ja suurusele.

Tootekood: 3471250 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Spetsiaalne rakis matkauiskude teritamiseks. See võimaldab kaks matkauisku korraga kindlalt fikseerida, nii et terad jäävad ülespoole ja maapinna suhtes täisnurga alla. Seejärel saab teritusluisu või -kivi abil (osta eraldi, sobib Foss 7205) neid mugavalt ja turvaliselt teritada. Selle rakise eeliseks on see, et suusasidemed võivad jääda külge. Rakis sobib igale matkauisumudelile ja suurusele ning kokkupanduna on komplekt väga kompaktne, kerge ja mugav kaasas kanda. Terita uiske vastavalt vajadustele.

Kasutamine

Teritusrakis on kaheosaline. Aseta Talvekaubad > Matkauisud (sidemed võivad külge jääda) rakise osadesse nii, et need jääksid kõrvuti, täpselt kohakuti terad ülepoole. Kinnita uisud rakise keskel olevat polti keerates. Selle käigus lükatakse uisud vastu rakise ülemist osa, tagades selle, et uisud on võrdsel kõrgusel. Uisud peavad jääma kindlalt fikseeritult, kuid väldi liiga tugevalt kinnitamist (poldi ülekeeramist).

Teritamine

Tee terituskivi kergelt märjaks, võta sellest kahe käega kinni ja aseta luisu karedam pool uisuteradele. Asu teritama, lükates kivi terve terapikkuse ulatuses edasi-tagasi samal ajal kivi asendit külgsuunaliselt muutes. Kasutades teritusel kivi tervet pinda, ei teki sinna ebatasasusi. Nii kulub kivi ühtlasemalt ja teritus jääb kvaliteetsem. Ära avalda survet ja veendu, et kivi on uisuteradel risti. Kui teritus on tehtud, vahetada kivi poolt ja poleeri. Viimaks on soovitatav eemaldada terituse käigu teradele tekkinud külgmised randid väikese peenema viiliga, hoides viili tera küljel. Vaata matkauiskude teritamist sellest YouTube’i videost.