Skimateria struktuuriraudade komplekt

Original price was: 209.95 €.Current price is: 188.96 €.

Komplekt struktuuriraudu suusapõhjade mistahes oludele kohandamiseks.

Tootekood: SMSRK Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Unikaalne komplekt struktuuriraudu suusapõhjade mistahes oludele kohandamiseks. Väga kompaktne, samas niivõrd universaalne ja lõputult mustrikombinatsioone võimaldav valik tööriistu. Struktuurirullid on kõik oma käepidemetega, liiguvad sujuvalt kuullaagritel ning neid saab korpusel asetseva kruvi abil fikseerida (nii et need ei pöörle). Struktuuriraudu on kolm: peen (F), keskmine (M) ja jäme (R) joonevahedega vastavalt 0,1, 0,3 ja 0,9 mm. Lahtises asendis tekitavad rullid laugeid pidevaid V-mustreid, edasi-tagasi kasutades lõikuvaid X-mustreid, fikseerituna loovad lineaarseid struktuure. 0,1 mm struktuur on kvaliteedilt ainulaadne (sellisel tasemel puhtalt kivilihvida ei saa), see leiab palju kasutust võistlussuuskade ettevalmistusel. Skimateria struktuurirauad täiendavad suurepäraselt Skimateria metallsikleid, võimaldades ise kodustes tingimustes tekitada oma suuskadele mistahes pinnatöötluse kivilihvimist vajamata, tagades seejuures minimaalse hõõrduvuse ja kiired suusad.

Kasutamine

Neid struktuuriraudu kasutatakse, nii nagu teisigi sarnaseid tööriistu, täiendamaks ja kohandamaks olemasolevat suusapõhjamustrit oludele sobivamaks, et suuskade libisemist parandada. Kinnita suusk suusapukile. Aseta tööriist suusapõhjale nii, et rull katab põhja täies laiuses, ja kahelt poolt käepidemest kinni hoides lükka seda piki suusapõhja eest tahapoole. Seda võib teha mitu korda, korraga täies ulatuses või lühikeste tõugete kaupa. Mida tugevam on surve, seda sügavam saab struktuur. Sügavam muster on eelistatud soojemates ja niiskemates oludes. Külmemate olude jaoks avalda nõrgemat survet. Vali soojematele oludele jämedam struktuur, külmematele peenem. Enamasti tasub eri struktuure kombineerida, et luua palju lõikepunkte ja teha põhjamaterjali lumega kokkupuutumise punktide asetsemine ebakorrapäraseks. See tagab kiired suusad. Pärast struktuuri loomist tasub põhi kergelt üle kaapida Skimateria P-Cut sikliga, et pindmised ebatasasused eemaldada.

Skimateria suusahoolduse näited

Järgnevalt on toodud mõned Skimateria tööriistadega suuskade ettevalmistamise näited. Need on alustajatele mõeldud suunavad juhised, mida võib oludest lähtuvalt muuta ja täiendada.

Klassikasuusad võistlusteks, universaalne ettevalmistus

See ettevalmistus on mõeldud temperatuurile 0 kuni -10 kraadi (soojemate olude jaoks loo sügavam struktuur). Alusta R-Cut sikliga, kaabi sõidusuunas 10-20 cm kaupa, kuni terve põhi on ühtlaselt sile ja tasane. Võta 0,9 mm struktuuriraud ja lukusta rull. Töötle suuska tagant ette suunas 5-10 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 2-4 cm tagasi. Alusta iga kord nõrga survega ja lõpeta tugevamalt. Töötle niiviisi kogu suuska. Nüüd võta 0,1 mm struktuuriraud, lukusta rull. Töötle suuska eest taha 2-5 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 1-2 cm tagasi. Kui valmis, siis harja Skimateria R teras-käsiharjaga eest tahapoole, hoides harja noolega näidatud suunale VASTASsuunas. Seejärel harja sama harjaga samuti eest taha, kuid hoides harja noolega näidatud suunas. Lõpeta nailonharjaga harjates. Soovi korral võid nüüd asuda suuski määrima.

Klassikasuusad võistlusteks, ettevalmistus külmadele oludele

See ettevalmistus on mõeldud temperatuurile -8 kuni -20 kraadi (soojemate olude jaoks loo sügavam struktuur). Alusta R-Cut sikliga, kaabi sõidusuunas 10-20 cm kaupa, kuni terve põhi on ühtlaselt sile ja tasane. Võta 0,9 mm struktuuriraud ja lukusta rull. Töötle suuska tagant ette suunas 5-10 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 2-4 cm tagasi. Alusta iga kord nõrga survega ja lõpeta tugevamalt. Töötle niiviisi kogu suuska. Nüüd võta 0,3 mm struktuuriraud, lukusta rull. Töötle suuska eest taha 5-10 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 2-4 cm tagasi. Kui valmis, siis harja Skimateria R teras-käsiharjaga eest tahapoole, hoides harja noolega näidatud suunale VASTASsuunas. Seejärel harja sama harjaga samuti eest taha, kuid hoides harja noolega näidatud suunas. Lõpeta nailonharjaga harjates. Soovi korral võid nüüd asuda suuski määrima.

Klassikasuusad võistlusteks, ettevalmistus soojadele oludele

See ettevalmistus on mõeldud märjale lumele. Alusta R-Cut sikliga, kaabi sõidusuunas 10-20 cm kaupa, kuni terve põhi on ühtlaselt sile ja tasane. Võta 0,9 mm struktuuriraud ja lukusta rull. Töötle suuska tagant ette suunas 5-10 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 2-4 cm tagasi. Alusta iga kord nõrga survega ja lõpeta tugevamalt. Töötle niiviisi kogu suuska. Nüüd võta 0,1 mm struktuuriraud, lukusta rull. Töötle suuska eest taha 2-5 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 1-2 cm tagasi. Nüüd tõmba suusad täies pikkuses üle S-Cut sikliga. Kui valmis, siis harja Skimateria R teras-käsiharjaga eest tahapoole, hoides harja noolega näidatud suunale VASTASsuunas. Seejärel harja sama harjaga samuti eest taha, kuid hoides harja noolega näidatud suunas. Lõpeta nailonharjaga harjates. Soovi korral võid nüüd asuda suuski määrima.

Uisusuusad võistlusteks, universaalne ettevalmistus

See ettevalmistus on mõeldud temperatuurile 0 kuni -10 kraadi. Alusta R-Cut sikliga, kaabi sõidusuunas 10-20 cm kaupa, kuni terve põhi on ühtlaselt sile ja tasane. Võta 0,1 mm struktuuriraud, lukusta rull. Töötle suuska eest taha 2-5 cm kaupa, liikudes iga tõmbe eel 1-2 cm tagasi. Kui valmis, siis harja Skimateria R teras-käsiharjaga eest tahapoole, hoides harja noolega näidatud suunale VASTASsuunas. Seejärel harja sama harjaga samuti eest taha, kuid hoides harja noolega näidatud suunas. Lõpeta nailonharjaga harjates. Soovi korral võid nüüd asuda suuski määrima.