Rex RS rullsuusakepid

Original price was: 79.95 €.Current price is: 69.00 €.

Super-hinnaga 100% süsinikust torudega rullsuusakepid Soomest.

Tootekood: RXRSS Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Super-hinnaga kvaliteetsed rullsuusakepid, millel on 100% süsinikust torud. Päritolumaa on Soome. Parim hinna-kvaliteedi suhe turul! Kerged ja jäigad süsiniktorud, korkkäepidemed, Rexi teada-tuntud võistlusrihmad RxRace ja turu tugevaimad kõvasulamist teravikega asfaldiotsad. Saadaval pikkused vahemikus 140-170 cm.

See mudel on mõeldud head varustust hindavale suusatajale, kes eelistab rullsuusatamiseks omada eraldi keppe. Rullsuusakepid on erinevalt talvekeppidest kõvasulamist asfaldiotsadega, mis on tugevamad ja vastupidavamad kui lumekulbid. RS kepitorud on 100% süsinikust ning nende jäikus on võrreldav Rex R3 suusakeppidega. Need on kõige soodsamad täissüsinikust kepid, mis ei ole nii jäigad kui tippvõistlusmudelid (nt Rex R1), kuid seda enam sobivad rullsuusatamiseks – efektiivne tõugata, aga ei põruta niivõrd käsi. Kepitorud on ülevalt erksat neoonrohelist värvi: atraktiivne ja parandab liikluses nähtavust. Soovi korral saab keppe kasutada ka lumel. Selleks tuleb lihtsalt asfaldiotsad lumekulpide vastu vahetada. Torude läbimõõt ülevalt 16 mm, alt 10 mm. Korgist kattega käepidemed ja kinnasrihmad tagavad mugava ning kindla haarde aastaringi.

Keppide pikkus rullsuusatamisel

Rullsuusakepid ei pea tingimata olema pikemad kui talvekepid, sest kuigi rullsuuskadel seistakse olenevalt mudelist ca 2-3 cm kõrgemal kui lumesuuskadel, on ka kepid samas suurusjärgus pikemad, sest otsad ei vaju kulpideni lumme, vaid jäävad asfaldil teravikele kandma. See kompenseerib kõrguse erinevuse ja tulemus on samaväärne. Üldine valem suusakeppide pikkuse arvutamiseks. Uisutehnika keppide pikkuse leidmiseks korruta oma pikkus 0,9-ga; klassikakeppide pikkuse leidmiseks korruta oma pikkus 0,85-ga. Saadud tulemus ümarda ülespoole. Kui kahtled, vali talvistest kuni 5 cm pikemad kepid.

Miks võiks omada eraldi rullsuusakeppe?

Rullsuusatada võib ka oma talviste suusakeppidega, vahetades lumekulbid asfaldiotsade vastu. Siiski on regulaarsetel suusatajatel igati mõistlik omada eraldi rullsuusakeppe. Asfaldil sõitmine paneb keppidele palju suurema koormuse kui lumel. Sellest tulenevalt “väsivad” kepitorud asfaldil sõites kiiremini, lisaks on mitmekordselt suurem risk keppe rullsuusatades vigastada või koguni lõhkuda. See ongi peamine põhjus, miks tasub häid talviseid keppe hoida ja rullsuusatamiseks valida teised. Teiseks, kunagi ei ole teada, millal rullsuusahooaeg lõpeb, sest see sõltub lume tulekust. Omades eraldi keppe rullsuusatamiseks ja lumel suusatamiseks, saab olla igal hetkel trenniks valmis – eriti oluline sügisel või heitlike ilmadega talvel, kus ühel päeval on lumi ja teisel mitte. Rullsuusakeppe omades ei pea mõtlema kepiotse vahetuse peale ja sellega on üks mure vähem. Kui keppidel ei ole kiirvahetatavaid otsi, siis tuleks üht paari aastaringselt kasutades kepiotsi nende eemaldamiseks kuumutada. Ka see on riskantne: liigse kuumuse ja jõu mõjul võib keppe kahjustada.

Lisainfo

Pikkus

140 cm, 145 cm, 150 cm, 155 cm, 160 cm, 165 cm, 170 cm