Rex Black Diamond kuumvaha, 480 g

55.00 

Kuumvaha rattaketile: kestvus 1000+ km, madal hõõrdumine, parim mustuse hülgamine, lihtsaim puhastus!

Tootekood: RX909 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Rex Black Diamond kuumvaha jalgrattakettidele on alternatiiv ketiõlidele jm määretele, pakkudes ratturitele seniolematuid eeliseid nagu maailma pikim mõõdetud kulumiskindlus (üle 1000 km ühe hooldusega) koos ülimadala hõõrdumise, suurepärase mustuse hülgamise võime ja lihtsustatud hooldusega. Kuumvahatatud ketti ei pea regulaarselt õlitama, see ei kogu mustust nii nagu õlitatud kett ja puhastamiseks piisab vaid veega loputamisest. Kuumvaha põhineb kuulsal Rex Black Diamond ketimäärdel, mida esitleti 2019. aastal ja hinnati üheks parimaks tipptooteks mitmete arvustajate poolt üle maailma. Ühes pakis on 480 grammi, millest jagub paarikümneks vahatamiseks. Kuumvahatamine sobib kõikidele ratastele ja kettidele, igale rajale ja ilmale.

Alates jalgrataste määrdeainete turule sisenemisest 2015. aastal on Rex, kuulus suusamäärdetootja püsivalt jätkanud innovatsioonidega ketimäärimise valdkonnas. Kettide kuumvahatamise populaarsus on pidevalt tõusmas, sest kuumvahatatud ketid hoiavad mustuse suurepäraselt eemal ja neid on oluliselt lihtsam puhastada. Kombineerides Rexi 70-aastase kogemuse parafiinivahade osas Black Diamond kõrgtasemel lisanditega, on tulemuseks uus Black Diamond kuumvaha, tahke version auhinnatud Rex Black Diamond ketimäärdest, mis lihtsustab ratta puhastamist ja suurendab oluliselt ülekandesüsteemi kulumiskindlust. Kuumvahatatud ketid ei määri ratturit ja nende hooldamiseks piisab soojast veest tugevatoimeliste lahustite asemel.

Rex Black Diamond kuumvaha pakub tipptasemel kaheosalist määrimislahendust ühes pakendis. Musta lisandiga tükk, käsitsi valatud Rexi tootearenduslaboris Hartolas Soomes, kombineerituna üheteistkümne valge parafiinitükiga pakub parimat ketihoolduslahendust. Sulatades kõik tükid kokku (11+1 segu), saadakse universaalne parimate määrimisomadustega segu kõikideks tingimusteks. Alternatiivina saab eriti suurt kulumiskindlust nõudvateks pikkadeks sõitudeks ja võistlusteks teha kontsentreerituma segu, sulatades musta lisandi kokku nelja valge parafiiniga (4+1 segu). Ülejäävaid seitset valget parafiinitükki saab kasutada puhastamiseks ja kulumiskindlust suurendavaks eeltöötluseks. Eeltöödeldes ketti valge parafiiniga, kestab 4+1 segu kauem ja tagab parima võimaliku ketihoolduse.

Mõlemad, nii 4+1 kui 11+1 segud kestavad kuivades maanteeoludes üle 1000 km, mis on enam kui kaks korda rohkem kui peamistel konkurentidel. Segusid on testitud väga põhjalikult Australian Zero Friction Cycling laboris, kus Rex Black Diamond kuumvaha on osutunud parimaks kuumvahaks turul, eriti suure eduga maanteeoludes.

Kuumvahale üleminekuks tuleb kõigepealt puhastada oma kett mustusest ja vanadest määrdejääkidest kas Rex ketipuhastusvahendi või muu tugeva lahustiga ning järgida kasutusjuhendit.

11+1 VÕI 4+1 SEGU?

Universaalseks tavakasutuseks või igapäeva-treeninguteks eelista 11+1 segu, kus lisaained on parafiinvahaga optimaalseimas vahekorras. Selline segu määrib ketti hästi ja seda jagub paljudeks vahatamisteks. Kuigi heades oludes jääb 11+1 segu 4+1 segule kestvuselt alla, on see üllataval kombel parema kestvusega just väga ekstreemsetes oludes (märg liiv, tolm, muda jms)!

Vali keti töötlemiseks 4+1 segu, kui soovid maksimaalselt head kulumiskindlust: pikad rattamatkad, võistlustuurid vms. Heades oludes kestab 4+1 seguga vahatamine kauem nii maanteel kui maastikul. Küll aga töötab musta lisandi suur kontsentratsioon vastupidiselt karmides tingimustes – siis eelista 11+1 segu!

KASUTUSJUHEND

1. Enne kuumvahatamist puhasta rattakett põhjalikult, kasutades selleks mõnd tugevatoimelist ketipuhastusvahendit nagu nt Rex Chain Cleaner. Põhjalik puhastus parandab vaha kinnitumist ketile ja parandab niiviisi vahatamise kulumiskindlust. Kui ketti on juba varem töödeldud kuumvahaga, siis piisab puhastuseks kuumast veest ja keti kuivaks pühkimisest.

2. Standardseks vahatamiseks sulata kõik pakendis olevad vahatükid (1 must ja 11 valget) madalal kuumusel (max 100°C) kokku. Eriti kulumiskindla segu jaoks sulata kokku 1 must ja 4 valget tükki, et saada kontsentreeritum segu. 4+1 segu on mahuliselt piisavalt, et seal vahatada 1-2 ketti.

Sulatamiseks aseta vahatükid koos töödeldava ketiga kuumakindlasse potti või muusse sobivasse nõusse ning kuumuta potti (vahaga kokkupuutunud nõud ei sobi toidu jaoks!). Lase ketil üles soojeneda ja sega seda sulanud vahasegus ringi, et segu jõuaks põhjalikult ketilülide vahele imbuda. Üheaegselt võib kuumvahatada mitut ketti.

3. Tõsta kett vahasegust välja jahtuma. Pühi üleliigne segu keti pealt kergelt maha. Töötlus on õigesti tehtud, kui kett on mahajahtununa kange. Painuta ketilülisid, et need liikuma hakkaksid, ja pane kett rattale paika. Keti sissetöötamiseks on vaja mõned kilomeetrid sõita.

4. Vahata ketti uuesti, kui see hakkab häält tegema või tundub kuiv. Enne uut töötlust loputa ketti kuuma veega, et lahtine mustus eemaldada. Seejärel pühi kett puhta lapiga kuivaks ja lase sel täielikuks kuivamiseks mõnda aega seista. Nüüd korda kuumvahatamist.

OHUTUSINFO

Kanna vahatamise ajal sobivat kaitsvat riietust, kindaid ja kaitseprille. Ära jäta vaha järelvalveta, kui see on kuum. Ära pane vahatükke mikrolaineahju. Ära sulata vaha toidunõudes. Hoia toodet eemal avatud tulest. Ära kuumuta üle 100°C. Hoia eemal lastest. Kuumuta ainult hästiventileeritud ruumis.