Allahindlus!

LEKI Ultratrail FX.One Superlite jooksukepid

171.00 

Maailma parimad jooksukepid mägedesse, maastikule, ultrajooksudele. Tippsportlaste valik.

Tootekood: 65225841 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Need on LEKI kepid, mida kasutatakse mägedes ja maastikul toimuvatel võistlusjooksudel, eriti just ultrajooksudel edasiliikumise lihtsustamiseks. Ultratrail FX.One Superlite on seda laadi jooksukeppide tippmudel, mida kasutavad võistlussportlased üle maailma. LEKI jooksukepid on maailmas number üks: nendega võideti 2021. ja 2022. aastal pooled poodiumikohad maailma mainekamatel mägiultrajooksudel sh UTMB, Transgrancanaria, Hardrock Endurance jpt.

Ultratrail FX.One Superlite on ülikerge ja kompaktne: 125 cm pikkused kepid kaaluvad vaid 140 g ja need saab pakkida 38 cm pikkuseks! Peenikesed, ülevalt 14 ja alt 12 mm läbimõõduga torud töötati välja koostöös tippsportlastega just võistlustingimustes kasutamiseks. Minimaalse kaalu saavutamiseks on torud valmistatud kõige paremate omadustega süsinikust turul.

Kepid koosnevad neljast osast, mis on omavahel ühendatud. Võta käepidemest kinni ja lase kepilülidel rippu vajuda. Tõmba käepidemega torulüli seest teist lüli allapoole, kuni see fikseerub. Valmis kasutamiseks! Vaata ka juhendavat videot.

Võistluskeppidel on uus Trail Shark süsteem, maailma esimene käepideme-rihma süsteem, mis on välja töötatud spetsiaalselt maastikujooksuks. Tänu õhulisele sõrestik-konstruktsioonile kaalub see 30% vähem kui standardne Shark käepide. Shark Frame Mesh võrkkangast rihmad on mugavad, õhku läbilaskvad ja ideaalse toetuspinnaga, et ülakehajõud edasiliikumiseks keppidele suunata. Käerihmad saab käepideme küljest ainult sekundiga eemaldada ja kinnitamiseks on nii lihtne ja konkreetne, et seda võib teha kasvõi silmad kinni. Käepideme alumises servas on väike eendus, mis pakub järsul tõusul lisatuge.

Kepiotsad on samuti kerged ja väikesemahulised. Need on sümmeetrilised ning sobivad ideaalselt mägiradadele. Teravikud on teemanti tugevusega karbiidist.

Tehnilised andmed

Tegevus: jooksuvõistlused maastikul ja mägedel, ultrajooksud
Vanusegrupp: täiskasvanud, nii meestele kui naistele
Pikkus: fikseeritud
Pikkus kokkupakituna (125 cm): 38 cm
Kaal (125 cm): 140 g
Torusegmentide läbimõõdud: 14/12/12/12 mm
Käepide: Trail Shark
Käerihm: Shark Frame Mesh
Torumaterjal: 100% HRC süsinik
Torude lukustussüsteem: nupuga fikseeritav
Rõngad: Trail Running
Kepiots: Trail Running
Lisa: õhuke väike kott kokkuvolditud keppide hoiustamiseks.

Keppide pikkus

LEKI keppide pikkused on antud käepideme tipust teraviku tipuni. Sobiva jooksukeppide pikkuse saab leida, korrutades oma pikkuse 0,7-ga ja ümardades lähima pakutava väärtuseni. 125 cm pikkuseid keppe soovitatakse kasutajatele pikkusega 175-182 cm. Kui leitud pikkus jääb kahe mõõdu vahele, võiksid hoogsamalt liikujad valida pikemad kepid. Lühemate keppidega on jällegi kergem tõusudel liikuda. Silma järgi mõõtes on õige pikkus selline, kui keppi käes hoides jääb käsi küünarliigesest 90-kraadise ehk täisnurga alla.

Tähelepanu

See on kaalu järgi optimeeritud toode, mis on mõeldud kasutamiseks võistlustel tõusude võtmise abina, mitte keharaskuse kandmiseks. Selle kasutamine nõuab oskusi, harjutamist ja ettevaatlikkust. Toode ei ole mõeldud treeninguteks. Selleks soovitame valida LEKI tootevalikust mudel, mis on suurema koormustaluvusega. Kiiresti liikudes võib kepiots jääda kivide, juurte vms taha. See suurendab keppide murdumise riski. Seetõttu tuleb keppe kasutada ainult ettevalmistatud radadel, mitte avatud maastikul.

LEKI

Saksa ettevõte LEKI on maailma tuntuim ja suurim spordikeppide valmistaja. Nende tootevalikusse kuuluvad kepid mäe- ja murdmaasuusatamiseks, rullsuusatamiseks ja suusamatkadeks, matkakepid, käimiskepid, jooksukepid. LEKI keppe kasutavad maailma parimad mäe- ja murdmaasuusatajad, mägiultrajooksjad ja professionaalsed matkajad. Tooteid iseloomustab kõrgeim kvaliteet, kasutajamugavus ja innovatiivsus. Kõik LEKI kepid on valmistatud Euroopas!

Lisainfo

Pikkus

125 cm