Kepiotsad Nevene, Ø 8 mm, FIS kaitsekulpidega või ilma

12.95 17.00 

Liimitavad kepiotsad rullsuusatamiseks, 8 mm torudele. FIS kaitsekulpidega või ilma.

Tootekood: NK17401747-085 Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Uuele FIS reeglile vastavad kepiotsad rullsuusatamiseks. Need otsad on 8 mm läbimõõduga torudele. Tellides vali menüüst, kas soovid otsi koos FIS reeglile vastavate kaitsekulpidega või ilma. Kõikidel FIS võistlustel peab alates 1. juulist 2022 kasutama kepiotsi, millel on vähemalt 30 mm läbimõõduga kulp, mis ei asu kõrgemal kui 45 mm teravikust. Kaitsekulpide eesmärgiks on ära hoida sügavaid torkevigastusi ning ühtlasi aitavad need vältida kepiotste vajumist kaevukaantesse, kinnijäämist asfaldipragudesse jms. Kaitsekulbid ei takista kuidagi rullsuusatamist. Otsi saab tellida ka ilma kaitsekulpideta. Siis on need sellised, nagu asfaldiotsad alati olnud on.

ENGLISH. Rollerski tips / ferrules that comply with the new FIS rule. These tips are for poles with 8 mm diameter. Please choose from the menu whether you want to have the ferrules with a new FIS approved protection basket or not. According to FIS ICR 396.2.6 Cross-Country ski poles must be used with Cross-Country skiing tips. Alternatively poles tips must have safety rigid plastic protections with diameter ≥ 30mm. These protections must be placed maximum 45 mm above the metallic tips. The rule is implemented from July 1st 2022. The goal of the rule is to prevent deeper body injuries and poles from getting caught in asphalt cracks or holes.

Tugevad ja vastupidavad kepiotsad rullsuusatamiseks. Otsadel on väga kulumiskindlast metallisulamist teravikud, mis on mõeldud asfaldil kasutamiseks. Need sobivad suusakeppidele, mille toru alumine läbimõõt (ca 3-4 cm kõrguselt mõõtes) on 8-8,5 mm. Kinnitatakse kuumaliimiga. Teravikke saab kuludes teritada ainult teemantviili või -kettaga. Teritades töödeldakse tavaliselt teraviku tagumist ehk suurema kaldenurgaga pinda.

Paigaldamine

Kõigepealt eemalda lumekulbid või vanad asfaldiotsad, soojendades neid kas kuumapuhuri või fööni abil või pistes otsad minutiks-paariks kuuma vette. Puhuriga soojendades tuleb kepiotsa keerata, et see soojeneks ühtlaselt. Eemalda ülessoojendatud otsad sirgelt tõmmates ja samal ajal kergelt keerates. Kui otsad ei tule kergelt maha, siis tuleb neid veel soojendada, et kinnitusliim jõuaks sulada. Ettevaatust – ülekuumutamise oht! Ülekuumutades võib jäädavalt kahjustada kepikiude või sulatada plastist kulpe! Järgmiseks sulata kuumapuhuriga kuumaliimipulga otsa ja määri natuke liimi kepiotsale. Tavaliselt ei ole liimi palju vaja ja vahel ei pea seda üldse lisama, kui kepiotsa on jäänud seda piisavalt. Puhuriga võib kepiotsa määritud liimi vedelaks sulatada ja siis kohe uus kepiots otsa suruda. Veendu, et kepiots saaks õigesse asendisse: keppi õigetpidi käes hoides peab metallteraviku ots olema suunatud ettepoole ehk sõidusuunas. Lase paar minutit jahtuda ja kepid on sõiduvalmis.

Lisainfo

FIS kaitsekulbid (protection baskets)

jah (yes), ei (no)