Elpex Team PU rullsuusad

269.00 325.00 

Kerged ja parima juhitavusega klassikarullsuusad. Head aktiivsele sõitjale.

Tootekood: 12100320 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Nendel rullsuuskadel on täpselt sama raam, mis tuntud Elpex Team mudelil, kuid täiesti uued roosad polüuretaanist (PU) rattad kummirataste asemel. PU rataste kiirus on sama mis kummiratastel nr 2 (keskmine kiirus). Rattad on sertifitseeritud kasutamiseks Rootsi populaarsel Alliansloppeti rullsuusamaratonil võrdväärsena kõikide teiste nr 2 kummiratastega. PU rattad on suurema kulumiskindlusega, parema juhitavuse, stabiilsuse ja haarduvusega, kuid jäikuse tõttu kehvema vibratsioonineelavusega. PU rattad veerevad sirgjooneliselt, ei uju ning on vahetult kontrollitavad. Kasutajad on tähele pannud, et kui ilm jaheneb, siis PU rataste kiirus kummiratastega võrreldes väheneb. Küll aga võib raskete sõitjate all PU ratas pisut paremini veereda kui kummiratas. Mida raskem on sõitja, seda parem on sõita üles- ja allamäge. Järgnevalt on välja toodud PU rataste omadused kummiratastega võrreldes:

PU ratas on
+ stabiilsem
+ parema juhitavusega
+ parema haarduvusega (sh märjal rajal)
+ suurema kulumiskindlusega
– kõvem, väiksema vibratsioonineelavusega
– raskem pidurdada

Elpex Team rullsuusad on populaarsed klassikatehnikas suusatamiseks mõeldud rullsuusad. Team sobib ideaalselt nii harrastajatele kui sportlastele, noortele ja vanadele. Pikk elastne ja samas vastupidav alumiiniumraam. Team mudeli eeliseks on väga hea juhitavus ja kontroll, mis avaldub eriti vahelduva reljeefiga rajal. Seetõttu eelistavad Teami ka kogenumad suusatajad. See mudel on õige valik, kui tahad treenida talvisteks suusavõistlusteks või -maratonideks, säilitades õige sõidutehnika, tasakaalu ja vilumuse. Elpex rullsuusad on valmistatud Rootsis, arvestades põhjamaa kliima ja murdmaasuusatraditsioonidega. Elpex rullsuuskadega treenib Rootsi murdmaasuusakoondis.

Team ja Wasa mudelite erinevus on rataste laiuses: Wasal 5 cm, Teamil 4 cm. Laiematel ratastel on kergem tasakaalu hoida ja mugavam sõita, kitsamatel on parem juhitavus ja need on kergemad.

Raam on valmistatud alumiiniumist. See on just õige pikkuse (teljevahe 700 mm) ja elastsusega, et suusataja tunneks end kui lumel. Pikkus annab suusale sobiva kaalujaotuse, soosib õiget sõidutehnikat ja annab hea suusatunnetuse. Raami sulam teeb sõidu mugavaks ja vähendab teekatte konarlustest tulenevat vibratsiooni. Samas on see piisavalt tugev ja robustne, et asfaldi ja kividega kokku puutudes vastu pidada. Nevene kogemuse põhjal on see parimate karakteristikutega alumiiniumraam turul. Kui soovid veel suusalähedasemat ja mugavamat sõidukogemust, siis vaata komposiitraamidega mudeleid. Alumiiniumraam sobib kuni 95 kg suusatajale.

Rattad on polüuretaanist, jäigemad ja kulumiskindlamad kui kummirattad. Rattad ja raam on sama laiusega (40 mm), tehes suusad väga hästi juhitavaks. Rataste arvelt on Team Wasa mudelist ca 0,1 kg kergem. Kui Wasa on stabiilsem, siis Team on parema manööverdusvõimega ning sellega on kurvides ja allamäge mugavam sõita. Kõikides ratastes on hooldusvabad ilmastikukindlad kuullaagrid. Haarduvus on hea ka märjal rajal, seega võib muretult suusatada kasvõi lausvihmas. Tagasiveeremistõkestitega ehk nö pidavad rattad on tehases paigutatud tagumisteks, kuid neid on soovi korral võimalik lihtsasti esimesteks ümber tõsta.

Kiirus. Team PU rattad on saadaval vaid keskmise kiirusega (tähis nr 2). Keskmine veeretakistus on võrreldav nö keskmise lumel libisemise kiirusega ning on parim valik harrastussuusatajatele.

Porikaitsed on kõikidel Elpexi rullsuuskadel standardvarustuses. Klassikamudelite tõenäoliselt parima disainiga porikaitsed katavad kogu ratta ja suunavad liigse vee pikalt väljaulatuvat kaart mööda eemale. Saapad ja riided püsivad puhtana ka loikudest läbi sõites.

Tehnilised andmed

Kaal: 1,9 kg / paar
Raam: alumiinium
Raami telgedevaheline kaugus: 700 mm
Raami laius: ca 40 mm
Raami kõrgus maapinnast: 22 mm
Sõitja kõrgus maapinnast: 42 mm
Rattad: polüuretaan, 70 x 40 mm
Kiirus: keskmine (2)
Valmistajamaa: Rootsi

Lisainformatsioon

Kui soovid tellida rullsuuski koos porikaitsete või sidemetega, siis palun vali sobivad menüüst. Meie poolt pakutavad sidemed sobivad kõikidele tänapäevastele suusasaabastele (Alpina, Fischer, Rossignol, Madshus, Salomon Prolink jne). Kui sul on vanemad Salomon SNS-saapad, siis nendele meil sidemeid pakkuda ei ole. Kui suuski hakkavad kasutama mitmed sõitjad, kelle jalanumber erineb enam kui kolme numbri võrra, siis vali Prolink sidemed, millel on täispikkuses tallaplaat. Muul juhul on parem variant Rottefella Rollerski, mille kannaplaat reguleeritakse paika saapasuuruse järgi. Palun kirjuta selleks tellimisvormi Lisainformatsiooni lahtrisse oma jalanumber (mitme kasutaja puhul suurim jalanumber). Kui Sa ei tea, milliseid sidemeid soovid, siis anna ka sellest samas lahtris teada. Aitame leida sobivad. Meilt ostetud sidemete ja porikaitsete paigaldus on tasuta.

Rullsuuskade hooldus

Pärast sõitu puhasta rullsuusad lahtisest mustusest (tolm, liiv, pori). Kui oled sõitnud märjal teel, siis kuivata suusad paberi või riidetükiga pühkides. Jäta suusad üle öö toatemperatuurile seisma, et kogunenud niiskus eralduks. NB! Ära jäta märgi suuski jahedasse ja niiskesse kohta (auto pagasiruum, rõdu, külm kelder vms) pikemaks ajaks seisma. Kõikidel Nevene poolt müüdavatel rullsuuskadel on ilmastikukindlad hooldusvabad veerelaagrid. Neid ei ole vaja lahti võtta ega eraldi määrida. Kui laagrid hakkavad kõrisema, ei veere vabalt või on kinni kiilunud, siis tuleb need välja vahetada.

Lisainfo

Suusasidemed

ei soovi, NNN Rottefella Rollerski, NNN Prolink Pro, SNS Pilot Sport, NIS-plaadid