Allahindlus!

93 – Rex Universaal Kuld pidamisteip | +5…-20°C

9.52 

Universaalne, lihtne ja kulumiskindel viis suuskade pidama saamiseks.

Tootekood: RX93 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Uus tõrva sisaldav versioon pidamisteibist, mis on senisest veel paindlikum ja paremini ilma järgi kohanduv.

Sobilik kõikidele lumetüüpidele, parim just vanal lumel. Pidamisteip on uus ja lihtne viis suuskade pidama määrimiseks – lihtsalt kleebi määre oma suuskade alla! Pakendis jätkub teipi 4 kuni 6 paari suuskade määrimiseks (kokku 5 meetrit), üks määrimine kestab kuni 250 kilomeetrit! Pidamisteibi komponendid kohanduvad kõikidele oludele ja panevad suusad hästi toimima. Mugav kasutada, kestab kaua ja vajadusel lihtne eemaldada Rexi määrde-eemaldusvedelikuga.

KASUTAMINE

1. Suuskade määrimiseks vali kuiv ja soe koht. Puhasta suusapõhjad vanast määrdest, kasutades selleks metall- või plastiksiklit ja määrde-eemaldusvahendit. Eemalda suurem osa vanast pidamismäärdest sikliga, lõplik puhastus tee määrde-eemaldiga. Pärast seda lase suusapõhjadel korralikult kuivada. Pea meeles, et Rex pidamisteip kinnitub ainult puhtale ja soojale suusapõhjale.

2. Märgi suuskadele pidamisala. Pidamisala on suusapõhja keskel olev piirkond, mis hästi sobivatel suuskadel surutakse vastu lund ainult klassikatehnika jalatõukel (reeglina kannast ettepoole 45-60 cm). Sinna kantakse pidamismääre, mis laseb suuskadel edasi libiseda, kuid takistab tõukel suuskade tagasilibisemist.

3. Karesta õrnalt suusa pidamisala kaasasoleva või mõne muu peenema liivapaberiga, tehes edasi-tagasi liigutusi.

4. Enne teibi paigaldamist lase suuskadel soojas toas mõnda aega seista, soojeneda ja kuivada. Teip ei kinnitu niiskele ja külmale suusale!

5. Tõmba pakendist lühike ots teipi välja ja säti see pidamisala algusesse paika (võib hoida sõrmega paigal). Pane pakend kergelt suusapõhja peale ja kontrolli üle, et juhtnupud oleksin korralikult soones. Vajuta survega suusapõhjal olevale teibiotsale. NB! Paigalda teip pidamisala mõlemast otsast cm või paari võrra lühemalt!

6. Tõmba pakendit õrnalt üle pidamisala, juhtides seda juhtnuppude abiga kogu aeg sirgelt ja otse. Ära pressi! Lõpeta teibi tõmbamine pidamisala lõpus.

7. Teibi lõikamiseks lukusta see kõigepealt vajutades pakendi külgedele. Vajutades pakendi külgedele, lõika teip keerava liigutusega. Järgmiseks kasutamiseks keera paarisentimeetrine teibiots kahekorra.

8. Hõõru suusapõhjale asetatud teipi tugevalt sõrme, küüne või kaasasoleva splindiga. Veendu, et terve teip oleks suusale kleebitud.

9. Lase suuskadel väljas jahtuda välistemperatuurini, sest siis on kaitsepaberit kõige parem eemaldada. Eemalda kaitsepaber vahetult enne suusatama asumist. Tähtis – hoia kaitsepaber alles! See aitab määritud suuski transpordil või seismisel kaitsta.

10. Tähtis – alustuseks suusata puhtal ja kõval rajal! See kõvendab määrdepinda ja seeläbi hoiab eemal mustuse ja pehme lume, mis võib suusapõhjale kinni jääda. Määrde jäätumise vältimiseks ära seisa suuskadega pehmes lumes ühe koha peal.

11. Rex pidamisteibi saab eemaldada Rex määrde-eemaldiga. Jaota vedelik ühtlaselt määrdele, oota mõned minutid ja eemalda see, soovitavalt kasuta siklit. Lõpeta hõõrudes suusapõhja määrde-eemaldiga niisutatud lapiga.

Kui soovid, kanna enne pidamisteibi panekut suusa libisemisalale libisemismääre. Libisemisala on kogu suusapõhi, mis pidamisalast üle jääb. Hea libisemismääre, mida on mugav kasutada, on Rex Rapid Glide, samuti võib kasutada parafiine. Kui oled juba enne pidamisteibi paika pannud, siis ära eemalda kaitsvat teipi enne, kui oled libisemismäärde peale kandnud.

Ühikuhind: 2.38 eurot / meeter.