493 – Rex Oranž põhjaparafiin, 600 g

Original price was: 49.90 €.Current price is: 39.92 €.

Hooldusparafiin suusapõhjade sissetöötamiseks, kaitseks jm. 600 g.

Tootekood: RX493 Kategooriad: , , Silt:

Kirjeldus

Rex Oranž parafiin sulab madalal temperatuuril ja on lihtsasti eemaldatav. Seetõttu täidab parafiin suusapõhja struktuuri ülihästi. Oranž aitab tõsta uute suuskade määrdehoidmisvõimet, seda saab kasutada suusapõhjade puhastamiseks ja kaitsekihina transportimisel või hoiustamisel. 600 grammi.

Pakis on kuus pooleks murtavat 100-grammist tükki. Suuremas pakendis on parafiini kg hind 28% soodsam kui väikses pakendis. Ühikuhind: 83.17 eurot / kg.

Uute suuskade sissetöötamine

Kui uute suuskade all on tehases pandud kaitseparafiin, siis eemalda see sikliga kaapides ja seejärel põhjalikult harjates alguses nailonharjaga ja siis metallharjaga. Seejärel sulata Oranži parafiini määrderaua abil suusapõhjale, uisusuuskadel üle terve põhja, klassikasuuskadel jäta pidamismäärde ala katmata. Aja parafiin määrderauaga laiali ja lase suuskadel jahtuda. Seejärel sikelda parafiinikiht maha, harja nailonharjaga. Nüüd sulata suusapõhjale Rex Sinist parafiini, aja laiali, lase jahtuda, sikelda ja harja. Oranž parafiin täidab põhjastruktuuri sügavalt ja aitab kõvemal (sinisel) parafiinil ka sügavamale jõuda. See tõstab suuskade määrdehoidmisvõimet, suurendab kulumiskindlust ja teeb suusad kiiremaks. Kui soovid, võid sinise parafiiniga töödeldud suuskadele panna ilmale vastavat libisemismääret. Nüüd käi suusatamas! Põhjade sissetöötamiseks ei ole mõtet parafiinitöötlust mitu korda järjest teha. Mõistlikum on käia vahepeal suusatamas ja seejärel parafiinitamist korrata.

Suuskade ettevalmistus hoiustamiseks

Puhasta suusapõhjad mehaaniliselt metallharjaga (messing või teras), harjates ühes suunas suusaninast tahapoole. Seejärel võid kasutada Rexi libisemisalade puhastusvahendit (513). Kui suusad on taas kuivad, harja uuesti. Nüüd sulata Oranži parafiini määrderaua abil suusapõhjale, uisusuuskadel üle terve põhja, klassikasuuskadel jäta pidamismäärde ala katmata. Lase suuskadel jahtuda. Suusad on valmis kas hoiustamiseks või reisile kaasavõtmiseks. Enne uuesti kasutusele võtmist kaabi sikliga parafiinikiht maha ja harja põhjad puhtaks.