4505 – Rex NF41 Roosa/Roheline, 170 ml | +5…-20°C

Original price was: 53.00 €.Current price is: 42.40 €.

Kiireim fluorivaba parafiin vanale, jäisele või külmale lumele. +5…-20°C. Väljakallatav vedelmääre.

Kirjeldus

Kõige kiirem fluorivaba parafiin võistlemiseks. See on justkui kaks-ühes-toode: vahemikus +5…-20°C on see vanale, jäisele lumele, kunstlumele; vahemikus -12…-20°C juures kõikidele lumetüüpidele (nagu rohelised parafiinid ikka). Seega kas igasugusele külmale lumele või vanale kulutavale lumele olenemata temperatuurist. NF41 on ühtlasi turu kõige kõvem parafiin, mida saabki suusapõhjale kanda ainult lahustatuna (NF41 tooraine on kõvem kui NF31 tahkes parafiinis). Kõvaduse tõttu väga vastupidav ja kulumiskindel. Püsib kaua suuskade all ning on seetõttu hea valik ka soojemateks ilmadeks, kui sõita kulutaval rajal või pikka distantsi. Ideaalne parafiin kunstlumest radadele! Populaarne ka mäesuusatajate ja lumelaudurite hulgas. See on 170 ml vedelparafiin, mida saab pudelist otse välja kallata (nt majapidamispaberile vms).

Otstarve: kõige kiirem fluorivaba parafiin, mõeldud võistlemiseks.
Õhutemperatuur: +5…-20°C
Lumetüüp: vana, jäine, kunstlumi / külm lumi.
Vorm: vedel, lahustatud parafiin, väljakallatav
Kogus: 170 ml

Miks valida vedel parafiin?

Vedelad parafiinid on tänaseks muutunud populaarsemaks kui tahked, sest nende kasutamine on väga lihtne ja kiire. Vaja ei ole muud kui nailonharja kuivanud määrdejääkide eemaldamiseks suusapõhjalt. Lisaks on määrdejääkide osakaal mitmekordselt väiksem. Veel on vedelmäärete kasutamine ohutum nii kasutajale kui suusale, sest kuumutada ei ole vaja. Suusamäärimisega saavad hakkama ka lapsed. Tänapäevaste vedelmäärete kulumiskindlus on nii hea, et nendega saab sõita ka pikemat distantsi. Aeg-ajalt tasub siiski teha suuskadele ka kuumtöötlust (kasutada sulatatavaid parafiine), sest see parandab suusapõhjade seisukorda.

Kasutamine

Enne kasutamist loksuta pudelit korralikult. Pane kätte veekindlad kindad. Niisuta määrdega puhast majapidamispaberit või riidetükki ning tõmba sellega üle suusapõhja (väldi pidamisala!). Vedelmääret võib ka muul moel suusale kanda, nt niristades. Piisab õhukesest kihist! Tähtis, et põhi oleks määrdega kaetud. Tugevalt sisse hõõruda ei ole vaja. Lase suusal seista vähemalt 20 minutit, kuni määre on täielikult kuivanud, jättes suusapõhjale valkja kihi. Kuivamisaega saab kiirendada, soojendades suusapõhja ettevaatlikult kuumapuhuriga (ettevaatust, liigne kuumus kahjustab suuski!). Viimaks harja jäiga nailonharjaga põhi puhtaks. Ühest 170 ml pudelist saab määrida kuni 30 paari suuski. Tippkiiruse jaoks kata põhi omakorda Rex N-Kinetic fluorivaba võistlusvedelikuga.

Rex NF-seeria asendab varasemat RG-seeriat ja esindab Rex N-Kinetic fluorivaba tehnoloogia kolmandat põlvkonda. Uus lisand muudab määrded veelgi libedamaks. Vedelad määrded kuivavad nüüd kiiremini ja on rutem kasutusvalmis. Uus fluorivaba sari oli juba 2022-2023 hooajal MK-sarjas rahvuskoondiste kasutuses. Libisemistestides on NF-seeria edestanud isegi HF-kõrgfluoriparafiine. NF-määrded on saadaval mitmel kujul: traditsiooniline tahke parafiin (40 ja 200 g pakend) ja vedel parafiin (švammiga pealekantav, sprei ja väljakallatav vedelik).

Ühikuhind: 583,33 eurot / kg.