Allahindlus!

414 – Rex RCX Must | uus lumi

35.12 

UUS! HF parafiini ja fluoripulbri segu võistlusteks uuel lumel. Kõige kiirem vedel kiirmääre.

Kirjeldus

Õhutemperatuur +5…-10°C, uus lumi. 60 ml švammiga pudel. Kõige paremat libisemist andev vedel kiirmääre turul, mõeldud eelkõige võistlusteks uue lume tingimustes. See sisaldab lahustatud kujul Rexi parimat uue lume võistlusparafiini HF21G Musta, millele on juurde segatud Rexi kõige populaarsemat fluoripulbrit TK-245. Saadud segu annab Maailmakarika tasemel libisemise ohutul, säästlikul ja lihtsasti kasutataval viisil. Samadele oludele nagu HF21G või RCF Must, kuid tase kõrgem! Švammiga pudelist jätkub ca 15 paari määrimiseks.

Millistele oludele?

RCX Must on kõige parem uuel lumel: lumel, mis on töötlemata või pressitud nii, et ei ole vana lumega oluliselt segunenud; lumel, mis ei ole vahepeal sulanud-taaskülmunud. Määre on ideaalne ka tihedas lumesajus, mis katab raja kiiresti. RCX Mustal võib olla eelis ka vahelduvates oludes, kus nt värske tuisulumi katab kohati vanast lumest rajapõhja. HF21G antistaatilised omadused koos legendaarse TK-245 fluoripulbriga annavad värskel lumel tohutu eelise. Seda kombinatsiooni on kasutatud tipptasemel võistlustel aastaid!

Kaua kestab?

RCX-määrete kestvus on sama nagu teistel uue põlvkonna vedelatel kiirmääretel, püsides suusa all pehmel vähekulutaval lumel kuni 30 km, jäistes oludes vähem. Tähtis on silmas pidada, et määre ja selle efekt väheneb järk-järgult, mitte ei saa järsku otsa. Kulumiskindlus sõltub suusa seisukorrast ja määrdehoidmisvõimest. Määrde kestvus on parem, kui suusapõhjadele on aluskihiks tehtud kuum parafiinitöötlus.

Millal eelistada RCX määret?

Kasuta RCX-seeria määrdeid juhtudel, kui soovid kõige kiiremaid suuski väga vähese vaevaga või suhteliselt soodsa hinnaga ning võistlusdistants ei ole pikk. Erinevalt kuumutatud määretest annab RCX väga hea lahtise suusa tunnetuse, suusk libiseb vabalt ka madalal kiirusel, nt ülesmäge sõites. RCX on ideaalne suuskade ettevalmistamiseks kohalikele suusasarjadele, noortevõistlustele, ka meistrivõistluste tasemel sõitudele. Samuti võimaldab see nautida parimat libisemist treeningutel. RCX ei ole aerosool ja sobib seega hästi reisidele kaasavõtmiseks; ka on seda lihtne kasutada kohtades, kus määrimiseks sobivaid tingimusi pole. RCX-il on kõik vedelate kiirmäärete kasutamise eelised: ei ole vaja muid tööriistu peale ühe nailonharja, ei pea suuski kuumutama, üleliigset parafiini maha kaapima, ei teki jääke, ruum püsib puhas, pealekandmine võtab vähe aega ja on ohutu, ka lapsed saavad määrimisega hakkama ise hakkama. Arvestada tuleb ainult sellega, et pealekantud määre peab kuivama ca 20 minutit toatemperatuuril ning selle kestvus on väiksem kui kuumutatud parafiinidel ja fluoripulbritel. Kõik Rex määretes sisalduvad fluoriühendid on PFOA-vabad, keskkonnale ja inimestele ohutumad ja vastavad rangetele EL regulatsioonidele, mis võeti vastu 2020. aastal.

Kuidas kasutada?

Enne määrima asumist puhasta suusapõhjad Rex libisemisalade puhastusvahendiga – puhtad suusapõhjad on pool võitu! Kui on olemas messing- või peeneharjaseline terashari, siis harja enne määrimist sellega mõned korrad libisemise suunas. Nüüd asu määrima. Eemalda pudeli kork, vajutades see alla ja samal ajal vastupäeva keerates. Loksuta pudelit korralikult! Määrde väljatulekuks suru pudeli otsas olev švamm vastu suusapõhja (esimesel kasutamisel võib olla abi pudeliotsaga vastu suusapõhja koputamisest ja pudeli pigistamisest). Aja švammi abil määre ühtlase õhukese kihina suusapõhjale laiali (klassikasuusal ainult libisemisalale ehk suusa ette- ja tahaotsa) ning lase määrdel toatemperatuuril 20 minutit kuivada. Lahusti aurustub ja põhjale jääb hallikas kirme. Harja nailonharjaga suusapõhi üleliigsest määrdest puhtaks. Soovi korral pressi nüüd suusa alla käsistruktuur. Nipid: määre püsib kauem, kui pealekandmine teha toatemperatuuril suuskadele soojas ruumis. Lisaks saab kestvust parandada, kui hoida suuski määrde all üle öö. Kui määrimisega on kiire, siis saab 20-minutilist ooteaega lühendada suusapõhju ettevaatlikult fööni või soojapuhuri abil soojendades.

Ühikuhind: 731.67 eurot / liiter.