Allahindlus!

410 – Rex RCX Roosa | vana lumi

35.12 

UUS! HF parafiini ja fluoripulbri segu võistlusteks vanal lumel. Kõige kiirem vedel kiirmääre.

Kirjeldus

Õhutemperatuur +5…-20°C, vana teraline lumi, kunstlumi, jäine rada, aeglane külm lumi. 60 ml švammiga pudel. Kõige paremat libisemist andev vedel kiirmääre turul, mõeldud eelkõige võistlusteks. See sisaldab Rexi parimat vana lume võistlusparafiini HF41, millele on juurde segatud Rexi eriseeria fluoripulbrit “89”. Saadud segu annab Maailmakarika tasemel libisemise ohutul, säästlikul ja lihtsasti kasutataval viisil. Samadele oludele nagu HF41 või RCF Roosa, kuid tase kõrgem! Švammiga pudelist jätkub ca 15 paari määrimiseks.

Millistele oludele?

RCX Roosa kuulub Rexi kõige kõvemate parafiinide klassi UHW ja libiseb erakordselt hästi suureteralisel vanal lumel, olgu tegemist plusskraadide ja sulaga või hoopis jäise kareda lumega. Määre toimib väga hästi ka kriuksuval külmal ja tavapäraselt aeglasel lumel. Molübdeeni sisaldav “89” pulber annab vajaliku lisakiiruse määrdunud ja kulutaval lumel. Ideaalne valik hooaja alguse kunstlumeradadele või hooaja lõpus kevadisele sulale.

Kaua kestab?

RCX-määrete kestvus on sama nagu teistel uue põlvkonna vedelatel kiirmääretel, püsides suusa all pehmel vähekulutaval lumel kuni 30 km, jäistes oludes vähem. Tähtis on silmas pidada, et määre ja selle efekt väheneb järk-järgult, mitte ei saa järsku otsa. Kulumiskindlus sõltub suusa seisukorrast ja määrdehoidmisvõimest. Määrde kestvus on parem, kui suusapõhjadele on aluskihiks tehtud kuum parafiinitöötlus.

Millal eelistada RCX määret?

Kasuta RCX-seeria määrdeid juhtudel, kui soovid kõige kiiremaid suuski väga vähese vaevaga või suhteliselt soodsa hinnaga ning võistlusdistants ei ole pikk. Erinevalt kuumutatud määretest annab RCX väga hea lahtise suusa tunnetuse, suusk libiseb vabalt ka madalal kiirusel, nt ülesmäge sõites. RCX on ideaalne suuskade ettevalmistamiseks kohalikele suusasarjadele, noortevõistlustele, ka meistrivõistluste tasemel sõitudele. Samuti võimaldab see nautida parimat libisemist treeningutel. RCX ei ole aerosool ja sobib seega hästi reisidele kaasavõtmiseks; ka on seda lihtne kasutada kohtades, kus määrimiseks sobivaid tingimusi pole. RCX-il on kõik vedelate kiirmäärete kasutamise eelised: ei ole vaja muid tööriistu peale ühe nailonharja, ei pea suuski kuumutama, üleliigset parafiini maha kaapima, ei teki jääke, ruum püsib puhas, pealekandmine võtab vähe aega ja on ohutu, ka lapsed saavad määrimisega hakkama ise hakkama. Arvestada tuleb ainult sellega, et pealekantud määre peab kuivama ca 20 minutit toatemperatuuril ning selle kestvus on väiksem kui kuumutatud parafiinidel ja fluoripulbritel. Kõik Rex määretes sisalduvad fluoriühendid on PFOA-vabad, keskkonnale ja inimestele ohutumad ja vastavad rangetele EL regulatsioonidele, mis võeti vastu 2020. aastal.

Kuidas kasutada?

Enne määrima asumist puhasta suusapõhjad Rex libisemisalade puhastusvahendiga – puhtad suusapõhjad on pool võitu! Kui on olemas messing- või peeneharjaseline terashari, siis harja enne määrimist sellega mõned korrad libisemise suunas. Nüüd asu määrima. Eemalda pudeli kork, vajutades see alla ja samal ajal vastupäeva keerates. Loksuta pudelit korralikult! Määrde väljatulekuks suru pudeli otsas olev švamm vastu suusapõhja (esimesel kasutamisel võib olla abi pudeliotsaga vastu suusapõhja koputamisest ja pudeli pigistamisest). Aja švammi abil määre ühtlase õhukese kihina suusapõhjale laiali (klassikasuusal ainult libisemisalale ehk suusa ette- ja tahaotsa) ning lase määrdel toatemperatuuril 20 minutit kuivada. Lahusti aurustub ja põhjale jääb hallikas kirme. Harja nailonharjaga suusapõhi üleliigsest määrdest puhtaks. Soovi korral pressi nüüd suusa alla käsistruktuur. Nipid: määre püsib kauem, kui pealekandmine teha toatemperatuuril suuskadele soojas ruumis. Lisaks saab kestvust parandada, kui hoida suuski määrde all üle öö. Kui määrimisega on kiire, siis saab 20-minutilist ooteaega lühendada suusapõhju ettevaatlikult fööni või soojapuhuri abil soojendades.

Ühikuhind: 731.67 eurot / liiter.