200 – Rex Sinine kliister

Original price was: 7.50 €.Current price is: 6.00 €.

Temp. -5°C ja külmem. Jäisele ja kõvale rajale.

Tootekood: RX200 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Õhutemperatuur -5°C ja külmem, 55 ml. Jäisele ja kõvale rajale. Sinist kliistrit tuleb kasutada siis, kui klassikajälg on liiga jäine, et tahkete määretega suusad pidama saada. See kliister on kuulus oma kulumiskindluse poolest. Kui rajaolud on kulutavad, siis võib Sinist kliistrit kasutada teiste kliistrite või tavaliste pidamismäärete all krundina. Töötab ideaalselt ka kõige külmemate kraadide juures. Kasuta Sinist kliistrit kas krundiks teiste kliistrite alla või eraldiseisvana ühe paksema kihina, kui rada on täiesti jäätunud, lausa klaasjas.

Kasutamine krundiks. Puhasta pidamisala teistest määretest puhastusvahendiga. Karesta pidamisala liivapaberiga (kliistri pidamisala on reeglina mõned sentimeetrid lühem kui tahke määrde pidamisala) ning seejärel puhasta paberiga lahtistest osakestest. Soojenda kuumapuhuriga sinise kliistri tuubi, kuni kliister muutub pehmeks. Kanna kliistrit tilgakeste, õhukeste triipude või kalasaba-mustrina pidamisalale. Soojenda kliistrit pidamisalal kas puhuri või määrderauaga ning aja see ühtlase õhukese kihina laiali, kasutades abivahendina sünteetilist korki või oma sõrme. Puhasta kliistrist suusasoon ja kandid. Jäta kliister jahtuma, võimalusel vii õue. Kui kliister on piisavalt kõva, et sõrm sinna sisse ei kleepuks, siis on krunt valmis teiste määrete pealekandmiseks.

Kasutamine jäisel rajal sõitmiseks. Järgi krundiks määrimise soovitusi, kuid määri paksem kiht kliistrit (vastavalt suusale). Kliistri suusapõhjale kandmisel jälgi, et seda saaks rohkem pidamisala keskele, kus suusakaar on kõige sügavam ning vähem ülemineku-kohtadesse. Sama põhimõtet pea silmas kliistrikihi korgi või sõrmega laialiajamisel. Enne sõitma asumist peab kliister välitingimustes maha jahtuma. Vastasel juhul kulub see paari kilomeetriga suusa alt ära. Kui jäisel rajal on lahtist lund, siis tasub jahtunud kliistrikiht katta kihi tahke määrdega.

Nipp: eralda pidamisala enne määrima asumist maalriteibiga, niiviisi saad korrektsed kihid ja väldid määrde sattumist libisemisalale.

Ühikuhind: 125.45 eurot / liiter.