Kuidas magamiskotti pakkida?

Autor: Rain Jaaksoo

Husky telk ja magamiskotid RMK telkimiskohas

Magamiskotid tulevad tehasest tavaliselt kenasti kokkurullituna, mille peale on nii mõnedki arvanud, et see on ainumõeldav ja õige viis magamiskoti kokkupanekuks. Aga ei!

1. Suru liigne õhk välja

Magamiskotis hoiab sooja õhk. Õhk koos täidismaterjaliga muudab koti kohevaks ja suurendab selle mahtu. Pakkekott on aga kompaktne ja suuremõõtmelise magamiskoti kokkupanek võib seepärast tunduda raske ülesandena. Seega koti mugavamaks pakendamiseks suru esmalt suurem osa õhku magamiskotist välja. Selleks silu magamiskotti kätega või rulli see kiirelt kokku ja suru käte vahel. Seejärel laota magamiskott uuesti laiali.

2. Tee pakend korralikult lahti

Enne pakkima asumist tee pakkekott maksimaalselt avaraks. Selleks vabasta kompressioonrihmad ja tõmba kotisuud krookiv nöör täielikult lahti.

3. Topi magamiskott pakendisse

Võta magamiskoti alumisest, jalgade osast kinni ja hakka magamiskotti pakendisse toppima. Topi tihedalt kotti kuni põhjani, täites koti ühtlaselt alt üles, kuni magamiskoti peaosa viimasena sisse saab. Toppimine on palju mugavam ja lihtsam viis magamiskoti pakkimiseks kui rullimine, sest niimoodi saab pakendi ruumi paremini ära kasutada ning nii on kergem magamiskotist õhku välja suruda. Ära alusta toppimist magamiskoti keskelt, vaid ühest otsast, et see ei väänduks ega läheks väga sassi. Siis on magamiskotti hiljem kergem pakendist välja võtta ja see ei rebene.

4. Tee pakend kompaktseks

Kui magamiskott on pakendisse topitud, siis kinnita kotisuu ja tõmba kompressioonrihmad pingule (kõikidel Husky magamiskottidel on kompressioonrihmadega pakendid). Nii saad veel rohkem õhku magamiskotist välja ja pakend võtab vähem ruumi. Kui pakend jääb ebaühtlase kujuga, siis tavaliselt saab kätega seda korrektsemaks vormida.

5. Pikaajaline hoiustamine

Kui matkahooaeg saab läbi või kui tead, et koti kasutamises tuleb pikem paus sisse, siis tasub tihedalt kokkupakitud magamiskott hoopiski pakendist välja võtta ja hoida kas kaitstuna mõnes avaras kotis või täies pikkuses ülesriputatuna sobivas garderoobis, kapis vms. Nii säilib magamiskoti täitematerjali kohevus ja seeläbi soojahoidvus kauem.


> Tutvu Husky magamiskottidega

Husky on Tšehhi ettevõte, kes pakub parima hinna ja kvaliteedi suhtega matkavarustust igaks väljas ööbimise vajaduseks. Loe kindlasti ka seda artiklit: kuidas valida magamiskotti?