Postitatud

Rex määrdesoovitus: 37. Viru Maraton

Nevene Rex määrdesoovitus Viru Maratoniks

Seisuga 27.01.23 kl 9

28. jaanuaril 2023 sõidetakse 37. Viru Maratoni, mis sel aastal toimub lühendatud distantsil. Sõidetakse 8 km pikkusel ringil 4 korda (kokku 32 km), lühemal maal 2 korda (16 km). Siin on Rex määrdesoovitus.

Temperatuur: öösel -4…-6, maratoni ajal -5…-2 kraadi
Ilm: pilves, sademeteta
Rada: vana, suureteraline lumi, tõusudel lahtine, kohati võib olla jäine

Fluoriga

LIBISEMINE – PARIM

LIBISEMINE – SOODNE

Roosa eeliseks on suurem kulumiskindlus, väga hea toime suureteralisel lumel. Sinise eeliseks on universaalsus ehk toimib igasugusel lumel. Sulatatud parafiin on kauakestvam ja sulatamise-kaapimise-harjamise käigus saab suusad tavaliselt paremasse seisu kui ainult vedelaid parafiine kasutades. Vedelaid määrdeid tasub hoida suusa all üle öö – nii kestavad need kauem.

Sinist parafiini on lihtsam suusa alla sulatada kui Roosat. Roosa puhul tee nii. Ära püüa parafiini rauaga tilgutada või niristada, vaid hoopis hoia parafiinipulka 1-2 sekundit vastu kuuma määrderauda ja siis tõmba sulanud otsaga üle suusapõhja. Korda, kuni põhi on kaetud. Seejärel sulata parafiin laiali ja asu kohe seda soojana maha kaapima. Kui kaabitud (tee seda hoolikalt!), võid lasta mõne minuti suuskadel jahtuda ja siis harja jäiga nailonharjaga, kuni suusapõhja struktuur on kenasti puhas.

Fluorivaba

LIBISEMINE – PARIM

LIBISEMINE – SOODNE