Fluorivedelike kasutamine

Autor: Rain Jaaksoo

Fluorigeelid on välja töötatud spetsiaalselt võistlussuusatajatele. Iga tingimuse jaoks leidub sobiv geel, mis annab olemasolevatele võistlusmääretele lisaefekti – geel teeb suusad “lahtiseks” ka madalatel kiirustel, nt ülesmäge suusatades. Geelid tõstavad määrete kulumiskindlust, vähendavad jäätumist, hülgavad mustust ja liigset niiskust ning parandavad ka pidamismäärete libisemisomadusi.

Fluorigeelid on usaldusväärsed ja neid on lihtne kasutada. Kuna määrderauda ei ole vaja kasutada, puudub risk suusapõhju kahjustada. Geele võib kasutada üksi või mõne teise fluorikatte peal, et suuskade libisemist veelgi parandada. Fluorigeelid on iseäranis sobivad noortele, vähekogenud määrijatele või lühikestele distantsidele määrimiseks. Üks geelikiht püsib suusa all olenevalt tingimustest kuni 15 km. Vajadusel võib määrida mitu kihti. Kulumiskindlust saab suurendada, kui kanda esimene kiht geeli soojale suusale ning teine kiht siis, kui suusad on juba maha jahtunud. Kuna geel aurustub soojalt suusalt kiiresti, on soovitav määrida poole suusa kaupa. Enne kasutamist loksuta geelipudelikesi korralikult!

Väga tähtis on geeli enne kasutamist loksutada. Kalla geel peenikese joana kahele poole suusasoont ning aja see kiiresti sõrmega laiali. Maksimaalseks tulemuseks hõõru peopesaga, kuni geel kuivab. Seejärel harja jäiga nailonist harjaga. Ära kasuta määrderauda. Jäistes tingimustes kasuta mitut kihti. Kulumiskindlus on parem, kui kanda esimene kiht soojale suusapõhjale.