Fluoriklotside kasutamine

Autor: Rain Jaaksoo

Fluoriklotse kasutatakse kiire vahendina suuskade libisemise parandamiseks lühikesteks distantsideks või pikema sõidu stardikiirenduseks. Klotside pealekandmine on lihtne ja ohutu. Klotse võib suusapõhja kinnitada ka kuuma määrderauaga (nagu pulbreid) – see parandab kulumiskindlust, kuid pealekandmisel tuleb olla ettevaatlik, et suuski mitte ülekuumutada.

1. Vali raja- ja ilmatingimustele vastav fluoriklots.

2. Hõõru õhke ja ühtlane kiht suusa libisemisaladele.

3. Hõõru põhjale kantud kiht naturaalse korgitükiga tugevalt sisse. Mida tugevamalt ja kiiremini hõõruda, seda rohkem eraldub soojusenergiat, mille mõjul kinnitub rohkem määret suusapõhja. Suurema kasuteguri saavutamiseks võib kasutada rotokorki (elektritrelli otsa käiv silinder).

4. Klotsikihti võib kuumutada ka määrderauaga. Sel juhul tuleb eelnevalt põhjale hõõruda paksem kiht ning rauda liigutada kiiresti seda seisma jätmata. Raua temperatuur võib enamasti jääda 100-120 kraadi kanti.

5. Pikema distantsi tarbeks hõõru põhjale mitu kihti ning kasuta iga kihi kinnitamiseks rotokorki või määrderauda. Viimane kiht tuleb siiski kinni hõõruda käsitsi.

6. Harja suusapõhju puhta nailonharjaga.

7. Lahtised jäägid eemalda kiud- või majapidamispaberiga.

Suuskade libisemisalasid võid kergelt üle harjata ka vahetult enne starti.