Postitatud

Rex määrdesoovitus: 36. Viru Maraton

Nevene Rex määrdesoovitus Viru Maratoniks

Laupäeval, 29. jaanuaril 2022 sõidetakse 36. Viru Maratoni. Kavas traditsiooniliselt 42 ja 21 km sõit vabatehnikas. Siin on Rex määrdesoovitus. Soovitus toetub hetkeoludele ja ilmaprognoosidele ning võib muutuda.

Temperatuur: maratoni ajal -5…-2 kraadi
Ilm: vahelduv pilvisus
Rada: looduslik värske lumi

FLUORIMÄÄRDED

Suuskade ettevalmistuse võib lõpetada HF21G parafiiniga, mis annab harrastussuusatajale väga hea libisemise. Fluoripulbrit on vaja kasutada maksimaalse libisemise saavutamiseks. Tee seda hästiventileeritud ruumis, vältides aurude sissehingamist.

Kui fluoripulbreid kasutada ei soovi, siis vali selle asemel Rex TK-73 fluoriklots. Hõõru õhuke kiht libisemisaladele ja töötle naturaalse korgiga. Mida tugevamalt ja kiiremini hõõruda, seda rohkem sooja eraldub ja kauakestvam jääb tulemus. Fluoriklotsi võib kinnitada ka määrderauaga, hoides rauda pidevas liikumises ja temperatuuri madalal (ca 120 kraadi). Kuumutatuna on kestab klotsikiht paarkümmend kilomeetrit, sissehõõrutuna olenevalt oludest ja pealekandmise põhjalikkusest ca 5 km.

FLUORIVABAD MÄÄRDED

SOODSAD ALTERNATIIVID RAHVASUUSATAJATELE

Harrastussuusatajad, kes ei sõida tulemuse pärast, võivad suuskade ettevalmistamiseks valida mistahes Rexi musta värvi (uuele lumele mõeldud) või sinise (universaalse) parafiini, tahke või vedela. Kõige soodsam ja lihtsam valik on Rexi legendaarne sinine parafiin (423). Parema libisemise saavutamiseks on hea valik LF Sinine või LF Must. Viimane on eelistatud valik värskel lumel, aga ka sinine töötab hästi. Kuigi vedelad parafiinid ei pruugi kesta maratonidistantsi lõpuni, on need igati mõistlik valik poolmaratoniks, sest efekt on sama hea kui tahketega ja kestvus pehmel rajal kuni 30 km. Väga hea libisemisega ja soodsad vedelmäärded leiad RCF-seeriast.

PIDAMISMÄÄRDED

Kuigi tegemist on vabatehnikamaratoniga, on igal aastal neid, kes selle klassikas läbivad. Siin on pidamismäärdesoovitus.

  • 190 – Rex kruntmääre, üks kiht soojalt, lasta jahtuda
  • 115 – Rex Sinine, 3-5 kihti vastavalt kihi paksusele ja suusa jäikusele. Viimased kihid määri lühemalt ja pigem pisut tsentrist ettepoole. Kihtide vahel korgi sünteetilise korgiga.

Värskel lumel ja korralike miinuskraadide juures saab suusa lihtsasti pidama. Seega tavalise sinise asemel võib kasutada ka universaalset Tõrva, võistlusseeria N21 Sinist, Powergrip Sinist või pidamisteipi. Skin-suuskade karva tasub töödelda vastava hooldusvahendiga (508), mis väldib lume kinnijäämist ning teeb suusad libedamaks.

Head libisemist ja maratonihooaja algust!