Postitatud

Puuru suusapukid

Puuru PP-1 suusapukk töös

Puuru suusapukid ja suusahooldusprofiilid on Nevene poes kohe saadaval. Valikus on jalgadega suusapukk PP-1 ühele suusale, jalgadega pukk PP-2 kahele suusale, lauale poltide või kruvidega kinnitatav suusahooldusprofiil PP, pitskruvidega kinnitatav kompaktne profiil PP-Light ning täismõõdus suure lauaga suusahoolduslaud. Tutvu kogu valikuga e-poe suusapukkide rubriigis või tule meie Tartu kauplusesse.

Miks on vaja suusapukki?

Suusapukki või -profiile kasutatakse suusa kinnitamiseks suusamäärimise või muu suusahoolduse ajaks. Niimoodi püsib suusk kindlalt paigal, on sobivas asendis, hoiab suusahooldaja käed vabad ja võimaldab mugavalt teostada mistahes suusahooldamise töid. Suusapukki kasutades kulgeb töö kiiremini, efektiivsemalt ja ohutumalt. Risk suuska või ennast vigastada väheneb kümnetes kordades. Lisaks püsivad hästi hooldatud suusad paremas seisukorras ja libisevad kiiremini.

Kuidas suusapukki valida?

Suusapukk või -profiil tuleb valida vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Kõige klassikalisem ja populaarsem suusapukkide tüüp on eraldiseisev jalgadega pukk, mille peal on profiilid ühe suusa kinnitamiseks. Selline pukk pakub kõige rohkem vabadust, kuna selle võib üles seada ükskõik kus – toas või väljas. Jalgadega pukid käivad kokku ja mahuvad väga hästi auto pagasiruumi, seega saab neid kaasa võtta suusamaratoni starti, suusalaagrisse või puhkemajja. Jalgadega pukk ei vaja töötasapinda ja sobib hästi nii koduseks kui professionaalseks suusamäärimiseks, nii ajutiseks kui püsivamaks kasutamiseks. See on kõige universaalsem suusapukk.

Üldse mitte palju suurem ei ole jalgadega suusapukk kahele suusale. Sellel on kõik eelpool kirjeldatud jalgadega suusapuki eelised, kuid kuna korraga saab kinnitada kaks suuska, siis on sellisel pukil töötamine kiirem ja efektiivsem. Lisaks on profiilide vahel väike laud määrete ja tarvikute hoidmiseks. See teeb suusahoolduse palju mugavamaks, eriti kui tegutseda kodust eemal või välitingimustes.

Kui tahta teha suusamäärimist kodustes oludes või reisil, aga püsivat töökohta tekitada ei saa või ei soovi, siis on ideaalne lahendus kerge ja kompaktne profiilidekomplekt, mis kinnitatakse pitskruvide abil. Ainuke eeldus on piisava pikkusega laua või töötasapinna olemasolu. Sellist komplekti saab mugavalt kaasa võtta suusareisidele, kasutada profiile hotellis või puhkemajas. Kergprofiili eelisteks on kergus, kompaktsus, mobiilsus ja soodne hind. Miinuseks on see, et erinevas pikkuses suuskade hooldamisel peab vahepeal profiilide asendi muutmiseks need lahti kruvima.

Kui on soov kodus või spordiklubis sisse seada püsiv töökoht suusamäärimiseks ja on olemas töötasapind, siis tasub valida statsionaarselt kinnitatav suusahooldusprofiil. See võtab vähe ruumi, kuid on igasuguste suuskade järgi kiirelt reguleeritav ja võimaldab ka professionaalsel tasemel suuski hooldada. Kui töötasapind on tugev, siis on statsionaarne lahendus kõige tugevam ja jäigem, võimaldades jõuliselt ning kiiresti töötada.

Suusapukkidest samm edasi on suusahoolduslaud. See on kõige suurem, efektiivsem ja mugavam abivahend suuskade hooldamiseks. Suusahoolduslaual on mitmeid lisaomadusi, mis pukkidel puuduvad. Nt Puuru laual on lisariiul, reguleeritava kõrgusega jalad, suur laud profiilide vahel, mis laseb korraga töötada kahel inimesel. Selline laud on ideaalne suusaklubidele, suusahooldustele ja -kauplustele. Ka lauda saab mugavalt kohvriks kokku pakkida, samuti väljas kasutada.

Kohe pärast videot kirjutame, miks tasub valida just Puuru suusapukk.

Puuru suusapukid on valmistatud Soomes

Miks valida Puuru suusapukk?

Oleme Nevenes aastate jooksul näinud ja proovinud paljusid suusapukke, ka kohalike meistrite tehtuid, ja võime kinnitada, et Puuru suusapukid on üle kõige. Siin on põhjused.Puuru pukid on tugevad, jäigad ja ei vaju läbi. Miks see on oluline? Suuskade sikeldamisel, harjamisel või korkimisel rakendatakse päris tugevat jõudu. Kui puki konstruktsioon ja kasutatud materjalid on kehvad, siis suusk liigub töö ajal üles-alla, kehvematel juhtudel libiseb edasi-tagasi. Kui suusk ei ole kindlalt fikseeritud, siis võib seda lihtsasti vigastada, teha viga endalegi. See on ekstraoluline metallsikeldamisel, mida ei saa kehva puki peal teha. Samuti ei ole kõikuva pukiga töö efektiivne. Puuru pukkide konstruktsioon on tehtud terasest, see on läbi mõeldud ning jäik. Jalad kinnituvad jäigalt pesadesse ega sõltu ainult kruvikinnitusest. Puuru pukile võib istuda sajakilone mees – see ei murdu. Jalad on libisemist vältiva kujuga, otstes kummikatted.

Puuru pukid on väga kasutajamugavad. Puki suusa järgi reguleerimiseks on vaja keerata suurt käepärast nuppu pool pööret lahti ja nihutada profiil soovitud kaugusesse. See võtab vaid paar sekundit. Profiilid libisevad edasi-tagasi nelikanttorus ja püsivad oma asendis ka lahtise kinnitusnupuga. Midagi ära vajuda või välja kukkuda ei saa. Suusk fikseeritakse profiilidele suusasideme kinnituse abil. Sideme kinnituse kõrgus on samuti vaid sekundi-paariga reguleeritav. Ei ole vaja pikalt midagi kruvida või keerata. Jalgadega pukkide kõrgus maapinnast on igati optimaalne, sobib ka pikemale kasutajale.

Puuru pukid on kerged ja kompaktsed. Tõsi, alumiinium on kergem materjal kui teras, aga tulenevalt konstruktsioonist ei ole kaaluerinevused suured ja terase jäikus kompenseerib selle. Puuru pukkidel ei ole midagi liigset. Läbimõeldud konstruktsiooni tõttu on need väga kompaktsed, võtavad pakituna vähem ruumi kui paljud teised.

Puuru pukke saab kiiresti kokku ja lahti pakkida. Nende jalad on liigendina konstruktsiooni küljes kinni ja neid saab kiirelt põhitala alla voltida. Profiilid võib jätta külge või eemaldada sekunditega. Jalgadega puki üles- või kokkupanek võtab kogenud kasutajal aega ca 30 sekundit.

Puuru pukid on täielikult ilmastikukindlad. Neid saab muretult kasutada ka pakases või vesistes tingimustes. Terasest konstruktsioon on tsingitud ja roostevaba. Kuna konstruktsioon püsib kruvisid tugevalt fikseerimata iseseisvalt püsti, ei ole vaja karta kinnikülmunud detailide pärast. Kruvisid ei ole vaja kunagi konstruktsioonist välja keerata, ka kokkupakkimisel mitte, seega ei saa lumi kuhugi kinni jääda ja kasutamist takistada. Jalad püsivad paigal ka lumehanges.

Puuru pukid on Soomes valmistatud originaaltooted, mis kestavad aastaid (või aastakümneid). Kui oled investeerinud korralikku suusavarustusse, siis tasub kindlasti investeerida ka kvaliteetsetesse töövahenditesse. Korralik suusapukk ei maksa palju rohkem kui üks fluoripulber, aga säästab aega ja tagab alati hästihooldatud suusad. Tutvu Puuru toodetega e-poes või tule Nevene Tartu poodi.

Puuru suusapukkide suusa järgi reguleerimine on lihtne ja kiire