Suusasidemed

Suusamaailmas valitsevad kaks suusasidemestandardit - NNN (New Nordic Norm) ja SNS (Salomon Nordic System). Enne suusasidemete valimist uuri järgi, millised suusasaapad Sul on. NNN süsteemi saabastel on talla all kaks peenikest paralleelset soont ning saapaninas üks metallist kinnituspulk. NNN süsteemis on valdavaks saanud eraldi standard NIS (Nordic Integrated System) - kui suusa küljes on vastav plastikplaat, siis selle külge tasub valida NIS-tähist kandvad sidemed, mille kinnitamine on kiire, lihtne ja kruvivaba. Kui NIS-plaati ei ole, saab selle sinna kruvidega kinnitada. SNS saabastel on üks lai soon ja selles kas üks (Profil) või kaks (Pilot / Propulse) metallist kinnituspulka. SNS sidemeid saab ka integreeritud NIS-plaadiga suuskadele kruvida. 2017. aastaks tõi Salomon turule Prolink suusasideme, mis sisuliselt on kruvidega kinnitatav NNN side. Kui kogu eelnev segaseks jäi, küsi meilt nõu!

  • NNN (NIS, Prolink) suusasidemed

    Vali need sidemed, kui Sul on kahe paralleelse tallaaluse soonega suusasaapad (NNN). Kui Sinu suuskadel on peal plastist NIS-plaat, siis vali NIS tüüpi NNN sidemed, mida saab plaadile kiiresti ja lihtsalt ilma kruvideta kinnitada, vajamata selleks tööriistu ega puurimist. Plaadita suuskadele või rullsuuskadele on saadaval kruvidega kinnitatav NIS-plaat, teine võimalus on kasutada uusi Salomon Prolink kruvidega sidemeid, mis sobivad samuti kõikidele NNN saabastele.

  • SNS suusasidemed

    Vali need sidemed, kui Sul on ühe laia tallaaluse soonega suusasaapad (SNS). SNS tüüpi Salomoni suusasidemed kinnitatakse suusa külge kaasasolevate kruvide abil. SNS Pilot sidemed on kahe kinnitusega, SNS Profil ja Propulse ühega. Vali õige side saapa järgi. SNS sidemeid saab kruvidega kinnitada ka NIS-plaadiga suuskadele.